Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 200 mandatów dla kierowców TIR-ów

200 mandatów dla kierowców TIR-ów

Warmińsko-mazurscy policjanci podsumowali działania 'Tir'. W ciągu 4 dni skontrolowano ponad pół tysiąca kierowców ciężarówek. Prawie dwustu ukarano mandatami karnymi.

200 mandatów dla kierowców TIR-ów

Przez cztery dni warmińsko-mazurscy policjanci prowadzili działania "Tir". Policyjne kontrole skupiały się na pomiarze prędkości, stanie trzeźwości kierowców a także na stanie technicznym ciężarówek.

Podczas całych działań skontrolowano 524 kierowców. 199 z nich otrzymało mandaty karne, w 3 przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu grodzkiego. Natomiast w 51 przypadkach kontrola skończyła się na pouczeniu. Najczęstszym grzechem kierowców ciężarówek była nadmierna prędkość – 80 przypadków, nieprawidłowe wyprzedzanie -13 przypadków oraz przejeżdżanie linii ciągłej – 11 przypadków. 53 ciężarówki posiadały usterki techniczne. Policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy i 74 dowody rejestracyjne.

Do działań TIR zaangażowanych było prawie 300 policjantów. Jak zapowiadają, tak szczegółowe kontroli kierowcy ciężarówek mogą spodziewać się częściej.

Czytaj także:

Uciekał 42-tonowym tirem przed policją 2006-12-01

TIR-y na tory 2006-11-22

Komentuj:

~clex 2006-12-09

niezla srednia. jeden policjant stystycznie skontrolowal pol TIRa dziennie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Henrik Fisker buduje nową Karmę
Twórca Fiskera Karma pracuje nad zupełnie nowym wcieleniem modelu. Auto będzie produkowane przez nową firmę i trafi na rynek już w przyszłym roku. Model o zasięgu 644 km trafi do segmentu samochodów elektrycznych premium.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj