mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 200 mandatów dla kierowców TIR-ów

200 mandatów dla kierowców TIR-ów

Warmińsko-mazurscy policjanci podsumowali działania 'Tir'. W ciągu 4 dni skontrolowano ponad pół tysiąca kierowców ciężarówek. Prawie dwustu ukarano mandatami karnymi.

200 mandatów dla kierowców TIR-ów

Przez cztery dni warmińsko-mazurscy policjanci prowadzili działania "Tir". Policyjne kontrole skupiały się na pomiarze prędkości, stanie trzeźwości kierowców a także na stanie technicznym ciężarówek.

Podczas całych działań skontrolowano 524 kierowców. 199 z nich otrzymało mandaty karne, w 3 przypadkach skierowano wnioski o ukaranie do sądu grodzkiego. Natomiast w 51 przypadkach kontrola skończyła się na pouczeniu. Najczęstszym grzechem kierowców ciężarówek była nadmierna prędkość – 80 przypadków, nieprawidłowe wyprzedzanie -13 przypadków oraz przejeżdżanie linii ciągłej – 11 przypadków. 53 ciężarówki posiadały usterki techniczne. Policjanci zatrzymali 2 prawa jazdy i 74 dowody rejestracyjne.

Do działań TIR zaangażowanych było prawie 300 policjantów. Jak zapowiadają, tak szczegółowe kontroli kierowcy ciężarówek mogą spodziewać się częściej.

Czytaj także:

Uciekał 42-tonowym tirem przed policją 2006-12-01

TIR-y na tory 2006-11-22

Komentuj:

~clex 2006-12-09

niezla srednia. jeden policjant stystycznie skontrolowal pol TIRa dziennie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.