mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 207 ciężarówek w leasingu

207 ciężarówek w leasingu

Vos Logistics weźmie w leasing 207 ciężarówek od Deutsche Leasing Polska. To rekord w branży transportowej.

207 ciężarówek w leasingu

Wartość umowy podpisanej przez Vos Logistics opiewa na 12 mln euro. Ciężarówki powiększą flotę firmy, która dziś dysponuje ponad 500 ciągnikami.

Zakupy i wykorzystanie pojazdów to kolejny dowód na to, że koniunktura w Polsce stale się poprawia - im lepsza kondycja gospodarki, tym więcej towarów wozi się w Polsce samochodami. Vos obsługuje przede wszystkim branżę elektroniczną, AGD, chemiczną, paliwową, budowniczą i motoryzacyjną.

- Na koniec tego roku w grudniu chcemy mieć 768 własnych ciężarówek - mówi Katarzyna Nowakowska z Vos Logistics Polska. Firma-matka, holenderski Vos Logistics zaliczany jest do największych graczy na europejskim rynku przewozów; dysponuje flotą 3,5 tys. samochodów (w ub.r. jego przychody sięgnęły 700 mln euro).

Vos (dawny Euroad) rośnie jak na drożdżach: w ub.r. dysponował 380 własnymi samochodami, przychody firmy sięgnęły 130 mln zł. Ten rok ma być lepszy: w pierwszym półroczu przychody firmy były wyższe o 30 proc. niż w tym samym okresie w roku ubiegłym. Największy polski konkurent Vos Logistics, Pekaes, ma ponad 660 samochodów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes CLS trzeciej generacji odsłonięty!
Mercedes zaprezentował trzecią odsłonę luksusowego modelu CLS, który kilkanaście lat temu zapoczątkował erę czterodrzwiowych sedanów.