mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 20 tys. rocznie Micry C+C

20 tys. rocznie Micry C+C

W zakładach Nissana w Sunderland ruszyła produkcja nowej Micry w wersji Cabrio-Coupe. Koncern liczy na roczną sprzedaż wynoszącą 20 tys. sztuk.

20 tys. rocznie Micry C+C

Pierwszym egzemlarzem, jaki zjechał z linii montażowej był srebrny model z silnikiem benzynowym 1.6 i wyposażeniem sportowy. Trafił on do klienta w Wielkiej Brytanii. Na brytyjskim rynku ceny Nissana Micra C+C zaczynają się od 13.150 funtów.

Nowa Micra powstaje przy współpracy z niemiecką firmą Karmann. Niemcy są odpowiedzialni za dostawy najważniejszej części auta, mianowicie przeszklonego i składanego dachu. Dla potrzeb produkcji wewnątrz hali montażowej stworzono specjalną strefę, w której łączony jest dach z resztą samochodu. Proces ten wykonuję 50 osób w systemie dwuzmianowym.

Dyrektor zarządzający produkcją w fabryce Sunderlanda, Colin Dodge, nie ukrywał radości wynikającej z uruchomienia produkcji. 
"To wielki zaszczyt i jednocześnie wielka odpowiedzialność. Nigdy wcześniej Nissan nie produkował w Europie modeli cabrio. Jesteśmy więc dumni z faktu, że to właśnie nam powierzono to zadanie."

"Obecna wielkość produkcji Nissana Micra C+C będzie stosunkowo mała, zwłaszcza jeśli się ją porówna z poziomem produkcji pozostałych modeli wytwarznych w fabryce w Sunderland. Sama ilość jednak nie ma dużego znaczenia, bardziej liczy się efekt, jaki uda się uzyskać dzięki wprowadzeniu do oferty modelu cabrio." - dodał Colin Dodge.

Nissan ma zamiar w niedługim czasie rozszerzyć gamę oferowanych aut o model Note, zaprezentowany na targach IAA we Frankfurcie. Próbna produkcja została już uruchomiona w zakładach w Sunderland , ale pełną parą ruszy ona w styczniu.

Dodatkowo koncern ma w planach przedstawienie produkcyjnej wersji swojego concept-car'a. Już w grudniu 2006 zostanie pokazany gotowy do produkcji crossover Qashqai, łączący w sobie najlepsze właściwości aut o nadwoziu hatchback oraz z napędem na cztery koła.

Komentuj:

~elzbieta.mat 2006-05-28

Jestem posiadaczem C+C od marca 2006r Bardzo sobie chwalę elegancję, i nowości techniczne użyte w aucie. Ocena ogólna - bardzo dobry.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.