mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 20 tysięcy w siedem lat

20 tysięcy w siedem lat

Nie jest to może jakiś rekordowy wynik, ale z pewnością, jak na polskie warunki, robi wrażenie. Tym bardziej, że jeszcze kilka lat ta rumuńska marka była zupełnie inaczej postrzegana, a dziś bije kolejne rekordy sprzedaży.

20 tysięcy w siedem lat
Na drogi wyjechał 20-tysięczny egzemplarz Dacii sprzedany w Polsce – jubileuszowym modelem jest Logan Pick-up z silnikiem benzynowym 1.6. Taki wynik sprzedaży udało się osiągnąć po 7 latach obecności marki na naszym rynku. Dacia, jak pokazują zmieniające się statystyki sprzedaży, jest dziś ważnym graczem na rynku.

Pierwszym modelem Dacii wprowadzonym na nasz rynek w 2004 roku był Logan, który już w następnym roku podbił serca 2.400 nabywców ceną, solidnością i bardzo niskimi kosztami serwisowania. W 2007 roku gama została poszerzona o wersję kombi MCV, która natychmiast zdobyła uznanie nabywców za niespotykane wówczas możliwości ładunkowe oraz możliwość przewożenia 7 dorosłych osób. Logan MCV był wówczas – i pozostaje nadal – jedynym 7-osobowym autem w tak korzystnej cenie. Pojawienie się
w 2008 roku 5-drzwiowego hatchbacka Sandero ponownie zmieniło preferencje nabywców.

Logan Pick-up wszedł do oferty Dacii w 2009 roku. Jest to samochód wyróżniający się w swojej kategorii dużą ładownością, która wynosi 800 kg dla wersji benzynowej i 770 kg dla wersji z fabryczną instalacją LPG. Samochód został zaprojektowany z myślą o drobnych przedsiębiorcach poszukujących prostego i praktycznego samochodu dostawczego z otwartym nadwoziem, przystosowanym do łatwej zabudowy w zależności od potrzeb.

Hitem ostatnich miesięcy jest Duster, który zadebiutował na polskim rynku wiosną 2010 roku. Cieszy się on dużą popularnością nie tylko w Polsce, gdzie sprzedano już prawie 3,5 tysiąca sztuk, ale we wszystkich krajach europejskich, w których jest dostępny oraz na wielu rynkach pozaeuropejskich. Dacia Duster w wersji 4x4 jest przeznaczona dla klientów potrzebujących na co dzień terenowego samochodu, który pozwala na swobodną jazdę po każdego rodzaju drogach. Wersja 4x2 z wysoko umieszczonym miejscem kierowcy, dającym poczucie bezpieczeństwa spełnia potrzeby klientów poszukujących rodzinnego samochodu.

Obecnie na naszym rynku dostępne są cztery modele Dacii w segmencie aut osobowych: Logan, Sandero, Logan MCV i Duster oraz dwa modele dostawcze – Logan Pick-up i Logan Van. W maju do sprzedaży weszły pierwsze auta Dacii z fabryczną instalacją gazową (ofertą objęto oba modele samochodów dostawczych), w czerwcu poszerzono ofertę LPG o trzy modele osobowe (Logan, Logan MCV oraz Sandero).

Niezwykle dynamiczny wzrost marki Dacia jest odzwierciedleniem zmiany mentalności nabywców. Wcześniej klienci mieli opory przez kupowaniem samochodu w niskiej cenie. Obecnie, według badania firmy Cetelem przeprowadzonego w 2010 roku, na najważniejszych rynkach europejskich, klienci coraz częściej poszukują samochodów w rozsądnej cenie. Relacja jakości do ceny nabrała z pewnością większego znaczenia pod wpływem kryzysu gospodarczego. Dacia potrafiła uprzedzić zmianę mentalności wprowadzając na rynek gamę samochodów o bezkonkurencyjnym stosunku ceny do parametrów użytkowych.

Koncern Renault, właściciel marki Dacia, planuje dalszy rozwój marki i zwiększenie sprzedaży między innymi poprzez wprowadzanie nowych modeli w gamie Dacii. W najbliższych planach jest nowy model dostawczy i nowy samochód rodzinny, które pojawią się na polskim rynku w 2012 roku.

Podobne wiadomości:

Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik

Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski...

Aktualności 2018-02-02

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Nowa Dacia Duster debiutuje na targach IAA

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.