mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 221km/h koło szkoły

221km/h koło szkoły

221 km/ h – to prędkość z jaką mknął na DK 19 kierowca Seata Leona. Zatrzymany przez policjantów lubartowskiej drogówki 32-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego nawet nie wyraził skruchy. Tydzień temu ten sam mężczyzna został  zatrzymany przez tego samego policjanta za przekroczenie prędkości o ponad 67 km/h i wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

221km/h koło szkoły
W miniony poniedziałek  na krajowej „19”-tce w miejscowości Mieczysławka  w rejonie przejścia dla pieszych przy szkole, policjantom lubartowskiej drogówki dosłownie mignął przed oczami jadący z szaleńczą prędkością w kierunku Firleja samochód osobowy.

Kierowca Seata Leona pędził jak szalony za nic mając przepisy drogowe. Policyjny radiowóz dogonił Seata dopiero w rejonie Firleja. Wideorejestrator wskazał, że samochód mknął z  prędkością 221 km/h.

Po zatrzymaniu seata  funkcjonariusz rozpoznał kierującego. Ku zdumieniu policjanta, okazał się nim ten sam mężczyzna, którego osobiście zatrzymał równo tydzień temu na krajowej 19-tce. Mężczyzna został zatrzymany za przekroczenie dozwolonej prędkości o 67 km/h i wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

Kierowca jadąc z szaleńczą prędkością ciągle zmieniał także pasy ruchu. Policjanci zaproponowali mu wtedy mandat w wysokości 1 tys. zł. i 13 punktów karnych. Mężczyzna odmówił jego przyjęcia. I tym razem, podczas ostatniego zatrzymania kierowca nie wyraził skruchy.  

Zgodnie z taryfikatorem szaleńcza jazda 32-latka została wyceniona na 500 zł i 10 punktów karnych. Jednak policjanci tym razem  nie zaproponowali mu mandatu. Zgodnie z przepisami wobec  32-letniego sprawcy zostanie skierowany kolejny wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Lubartowie.
Tematy w artykule: pirat drogowy radary policja

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Mitsubishi i-MiEV w brytyjskiej Policji

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.