mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 221km/h koło szkoły

221km/h koło szkoły

221 km/ h – to prędkość z jaką mknął na DK 19 kierowca Seata Leona. Zatrzymany przez policjantów lubartowskiej drogówki 32-letni mieszkaniec powiatu radzyńskiego nawet nie wyraził skruchy. Tydzień temu ten sam mężczyzna został  zatrzymany przez tego samego policjanta za przekroczenie prędkości o ponad 67 km/h i wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

221km/h koło szkoły
W miniony poniedziałek  na krajowej „19”-tce w miejscowości Mieczysławka  w rejonie przejścia dla pieszych przy szkole, policjantom lubartowskiej drogówki dosłownie mignął przed oczami jadący z szaleńczą prędkością w kierunku Firleja samochód osobowy.

Kierowca Seata Leona pędził jak szalony za nic mając przepisy drogowe. Policyjny radiowóz dogonił Seata dopiero w rejonie Firleja. Wideorejestrator wskazał, że samochód mknął z  prędkością 221 km/h.

Po zatrzymaniu seata  funkcjonariusz rozpoznał kierującego. Ku zdumieniu policjanta, okazał się nim ten sam mężczyzna, którego osobiście zatrzymał równo tydzień temu na krajowej 19-tce. Mężczyzna został zatrzymany za przekroczenie dozwolonej prędkości o 67 km/h i wyprzedzanie w miejscu niedozwolonym.

Kierowca jadąc z szaleńczą prędkością ciągle zmieniał także pasy ruchu. Policjanci zaproponowali mu wtedy mandat w wysokości 1 tys. zł. i 13 punktów karnych. Mężczyzna odmówił jego przyjęcia. I tym razem, podczas ostatniego zatrzymania kierowca nie wyraził skruchy.  

Zgodnie z taryfikatorem szaleńcza jazda 32-latka została wyceniona na 500 zł i 10 punktów karnych. Jednak policjanci tym razem  nie zaproponowali mu mandatu. Zgodnie z przepisami wobec  32-letniego sprawcy zostanie skierowany kolejny wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Lubartowie.
Tematy w artykule: pirat drogowy radary policja

Podobne wiadomości:

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i

Aktualności 2017-08-16

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Korytarz życia - wysokie mandaty za niestosowanie
Polscy kierowcy potrafią już jeździć na suwak, ale bardzo rzadko potrafią sprawnie utworzyć tzw. korytarz ratunkowy, dzięki któremu karetka pogotowia może skrócić czas dotarcia do poszkodowanych nawet o 8 minut. Za niestosowanie tej zasady będzie można dostać mandat - nawet do 900 zł.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech