mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 23,5 tysięcy Toyot do serwisu

23,5 tysięcy Toyot do serwisu

O problemach z poduszkami powietrznymi firmy Takata już informowaliśmy. W Polsce Toyota rozpoczęła właśnie akcję naprawczą związana z tą usterką.

23,5 tysięcy Toyot do serwisu
Toyota Motor Poland poinformował, że w niektórych egzemplarzach modelu Toyota Corolla wyprodukowanych w Japonii, Turcji i Wielkiej Brytanii od 03.05.2002 r. do 12.03.2005 r. oraz Toyota Yaris, wyprodukowanych we Francji od 18.04.2001 r. do 30.03.2007 r., mogą wystąpić problemy z poduszkami powietrznymi.

Poinformowano, że te samochody wyposażone są w przednie poduszki powietrzne pasażera z napełniaczami, które według powiadomienia złożonego przez ich producenta, tj. firmę Takata, mogły zostać w procesie produkcji napełnione niewłaściwie wytworzonym materiałem. W razie odpalenia poduszki podczas kolizji może nieprawidłowo przebiegać proces napełniania poduszki, zwiększając ryzyko obrażeń pasażera. Ponadto w niektórych modelach wyposażonych w poduszki uruchamiane jednostopniowo (również wyprodukowanie przez Takatę) w miarę upływu czasu wzrasta ryzyko przedostawania się wilgoci do wnętrza napełniacza. Wpływ wzrostu wilgotności wewnątrz poduszki pasażera na przebieg procesu jej uruchomienia nie jest znany.

Kampanią naprawczą na polskim rynku objęte są 23 543 samochody.

Toyota zadeklarowała, że samochody wyposażone w przednie poduszki pasażera uruchamiane jednostopniowo będą podlegały próbie szczelności napełniacza. Jeżeli napełniacz okaże się nieszczelny, zostanie wymieniony natychmiast. W pozostałych przypadkach, samochód zostanie zwrócony klientowi bez wymiany napełniacza, a napełniacz zostanie wymieniony w terminie późniejszym, kiedy będzie dostępna odpowiednia liczba zmodyfikowanych części. W odpowiednim czasie właściciele tych samochodów zostaną zaproszeni na wymianę napełniaczy.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Corolla
Toyota Corolla
Cena podstawowa już od: 69 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Toyota Yaris
Toyota Yaris
Cena podstawowa już od: 42 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.

Podobne wiadomości:

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.