Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 240 km/h po ulicach Warszawy

240 km/h po ulicach Warszawy

W niedzielę, 3 czerwca, ponad 80 tysięcy ludzi z zapartym tchem podziwiało bolid Formuły 1, którym Heikki Kovalainen przemknął ulicami Warszawy. Impreza zorganizowana została przez firmę Renault, która właśnie w Warszawie postanowiła przeprowadzić pokaz w ramach Renault F1 Roadshow!

240 km/h po ulicach Warszawy

Tłumnie oblegana trasa biegła Wybrzeżem Kościuszkowskim i Mostem Świętokrzyskim, na którym Heikki Kovalainen pędził z prędkością przekraczającą 240 km/h! Młody Fin, który w drużynie ING Renault F1 Team zastąpił Mistrza Świata Fernando Alonso, rozgrzał publiczność nie tylko szybką jazdą, ale również pokazem swego mistrzostwa podczas kręcenia gorąco oklaskiwanych „bączków”. Zgromadzeni wokół toru byli pod wrażeniem zarówno prędkości, jak i dźwięku silnika bolidu.

Heikki Kovalainen tak podsumował dzień: „Jestem naprawdę zadowolony z przyjazdu do Warszawy na Roadshow. W Renault zawsze staramy się pokazać Formułę 1 z innej strony. Roadshow jest na to doskonałym sposobem! Naprawdę dobrze się dziś bawiłem, ludzie byli bardzo przyjaźni i mam nadzieję, że wszyscy mieli tyle zabawy oglądając show, ile ja miałem za kierownicą”.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Co wybrać - diesel czy benzyna?
Co wybrać - diesel czy benzyna?
Przy zakupie samochodu większość kierowców ma ten sam problem - jaki silnik wybrać? Diesla, dlatego że zużywa mało paliwa, ale który może być drogi w naprawie? Czy może silnik benzynowy, który jest tańszy w zakupie, ale zużywa więcej paliwa? Zobacz jaki rodzaj silnika będzie najlepszy dla Ciebie
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj