mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 24 godziny Alfy

24 godziny Alfy

Włoski miesięcznik Auto przeprowadził kolejną edycję corocznego, dobowego testu wytrzymałości. Alfa Romeo 147 Twin Spark wygrała swoją kategorię.

21 samochodów 11 producentów, które zostały wybrane do tego sprawdzianu, to standardowe modele segmentu C. Wybrano auta z silnikami benzynowymi, jak i diesla, dostarczające około 115KM. Były one kierowane przez europejskich dziennikarzy i kierowców testowych, którzy zmieniali się za kierownicami różnych aut.

Po 24 godzinach jazdy przerywanej jedynie na tankowanie i zmianę opon, z 27-sekundową przewagą na kolejnym w klasyfikacji BMW 118d i Hondą Civic 1.6 V-Tec, zameldowała się na mecie Alfa Romeo 147 1.6 Twin Spark. W ciągu doby samochód pokonał w sprinterskim tempie 642 okrążenia toru ze średnią prędkością 108,5km/h, co dało wynik 2.606,5 kilometrów.

W tym czasie dokonano jednej zmiany przednich okładzin hamulcowych, trzech zmian ogumienia. Na całym dystansie zużyto 626 litrów paliwa, wynikiem czego jest uzyskanie średniego zużycia 24 litrów/100 kilometrów wyścigowej trasy. Ostateczna klasyfikacja pierwszej dziesiątki prezentuje się następująco:

1) Alfa Romeo 147 1.6 TS 642 okrążenia (2.606,5km)