mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 250 kultowych aut w jednym miejscu

250 kultowych aut w jednym miejscu

Z okazji 25. urodzin na torze Jastrząb k. Radomia odbył się ogólnopolski zlot miłośników Mazdy MX-5. Fani nie zawiedli i stawili się w sile 250 samochodów.

250 kultowych aut w jednym miejscu
Najlepiej sprzedający się dwumiejscowy samochód sportowy w historii motoryzacji (do dzisiaj wyprodukowano 940 tys. egzemplarzy Mazdy MX-5), który nawet znalazł się z tego powodu w Księdze Rekordów Guinnessa, obchodzi w tym roku 25-lecie rozpoczęcia produkcji. Z tego powodu w różnych rejonach świata odbywają się rocznicowe uroczystości.

W Polsce Mazda Motor Poland, we współpracy z MX-5 Klub Polska, uczciła 25-lecie modelu organizując ogólnopolski zlot, który odbył się w miniony weekend na torze Jastrząb k. Radomia. Imprezę poprowadzili Anna Dereszowska i Patryk Mikiciuk. Na zlot przyjechało łącznie 250 egzemplarzy Mazdy MX-5 z całego kraju, co tylko potwierdza, że również w Polsce model ten ma liczne grono wielbicieli.

O znalezienie dwóch identycznych samochodów było trudno. Klubowicze dumnie prezentowali swoje MX-5, podkreślając własny wkład w jak najlepsze utrzymanie samochodów, nawet tych 25-letnich, i staranne przygotowanie ich do startów w wyścigach. Maski najmocniejszych samochodów skrywały turbodoładowane silniki o mocy sięgającej nawet 380 KM.


Zlotowicze mogli spróbować swoich sił w próbach sprawnościowych na torze. Ćwiczyli panowanie nad autem na macie poślizgowej, jazdę w alkogoglach i mogli sprawdzić się w próbie Stewarta, brali również udział w szkoleniu pierwszej pomocy i mogli sprawdzić moc swoich MX-5 na hamowni.

Dodatkową atrakcją był co-drive z Tomaszem Kucharem, który dostarczył pasażerom niezapomnianych sportowych wrażeń, szybko pokonując trudne sekwencje zakrętów. Dzieci kolorowały MX-5 swoich marzeń i mogły spróbować swoich sił na mini torze MX-5. Nie zabrakło urodzinowego tortu i wielkiego napisu złożonego z samochodów. Uczestnicy zlotu wspólnie ułożyli również zdjęcie z 500 fragmentów, a dzięki sygnałowi radiowemu udało się posłuchać symfonii 250 aut grających utwór zespołu AC/DC – Highway to Hell.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mazda MX-5
Mazda MX-5
Cena podstawowa już od: 89 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: cabrio-2dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Mazda MX-5 Wszystko o Mazda
Tematy w artykule: Mazda Mazda MX-5 zlot jubileusz

Podobne wiadomości:

Rodzina się powiększa: Mazda z nowym...

auto motor i sport 0000-00-00

Mazda oficjalnie potwierdziła, że wraz najnowszym modelem Mazdy2 zadebiutuje także silnik- SKYACTIV-D 1.5. Widziany pierwszy raz na marcowych targach w Genewie,  motor napędowy w początkowych fazach produkcji będzie dostępny wyłącznie w Japonii.

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!