mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 25 000 Viperów już grasuje na drogach

25 000 Viperów już grasuje na drogach

Kolejny krok milowy w zakładzie Conner Avenue Assembly Plant Chrysler LLC: 25-tysięczny samochód Dodge Viper. Nowym właścicielem Vipera SRT10 2008 został sam Kurt Busch w uznaniu zasług jakie położył dla marki Dodge jako czołowy kierowca tej marki w zawodach NASCAR Sprint Cup Series 2007.

25 000 Viperów już grasuje na drogach
„To coś naprawdę niesamowitego i jestem bardzo wdzięczny Bobowi Nardeli’emu i wszystkim przyjaciołom w Dodge za tak wspaniały prezent” – mówi Kurt Busch, kierowca Dodge Nr.2 Miller Lite. „Być świadkiem zjeżdżającego z linii produkcyjnej 25-tysięcznego Vipera to dla mnie prawdziwy zaszczyt. Czuję się podobnie jak dziecko w oczekiwaniu na specjalny prezent świąteczny z tej okazji” – dodał.

Kluczyki do 25-tysięcznego Vipera Kurt Busch’owi wręczył prezes i dyrektor naczelny Chrysler LLC Robert Nardelii zaraz po tym, jak pojazd ten zjechał z linii montażowej Conner Avenue Assembly Plant.  

„Jest to wielkie osiągnięcie zważywszy na fakt, iż Dodge Viper SRT10 jest pojazdem montowanym w całości ręcznie” – powiedział Bob Nardelii. „W tym właśnie unikalnym zakładzie produkcyjnym powstaje prawdziwa legenda amerykańskiego sportu motorowego.”

Ręczna produkcja Dodge Vipera SRT10 odbywa się na linii o długości 215 metrów przy 26 stanowiskach roboczych, obsługiwanych przez 48 specjalnie wybranych w tym celu montażystów, zwanych Craftpersons (Specjaliści). Montaż 8,4-litrowego silnika SRT V-10 o mocy 600 KM przebiega równolegle na 24-stanowiskowej linii okrężnej.

Od czasu swej premiery jako pojazd koncepcyjny na Salonie Samochodowym NAIAS 1989 w Detroit – Dodge Viper podbił serca entuzjastów tego modelu na całym świecie. Produkcja Dodge Vipera w zakładzie New Mack Assembly Plant datuje się od maja 1992 roku, po czym w październiku 1995 trafiła w do Conner Avenue Asembly Plant. Montaż silnika V-10 przeniesiono z Mound Road Engine do Conner Avenue w roku 2001. Nowy, czwartej generacji Dodge Viper SRT10 wejdzie na rynek w roku 2008.

Najnowszą ofertą Dodge, przeznaczoną dla prawdziwych fanów wyczynu, jest Dodge Viper SRT10 ACR – najlepszy bez wątpienia amerykański samochód wyścigowy, dopuszczony do normalnego ruchu drogowego. Jest napędzany silnikiem V-10 o pojemności 8,4 litra i mocy 600 KM, odznacza się szeregiem usprawnień aerodynamicznych, obniżoną masą własną, zawieszeniem typu wyścigowego oraz zestrojeniem podzespołów do torowej jazdy wyczynowej.
Tematy w artykule: Viper Viper venom 1000 twin turbo

Podobne wiadomości:

Dodge Viper ACR - najszybszy w historii

Dodge Viper ACR - najszybszy w historii

Premiery 2015-05-12

Oto jak powstaje Dodge Viper

Oto jak powstaje Dodge Viper

Samochody luksusowe 2015-01-09

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bezpieczny powrót z wakacji
Bezpieczny powrót z wakacji
Ostatnie dni wakacji to okres wzmożonego ruchu na drogach. Powroty z dalekich urlopowych wyjazdów i weekendowych eskapad wiążą się z dużym ryzykiem wypadku wskutek zmęczenia, ale i stresu spowodowanego korkami czy nawet wizją powrotu do pracy. Eksperci radzą, jak bezpiecznie wrócić do domu.