mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy

25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy

Krajowy Duszpasterz Kierowców Ksiądz Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc ogłaszają dzień 25 lipca - Dniem Bezpiecznego Kierowcy. Zdaniem inicjatorów akcji dzień patrona kierowców, św. Krzysztofa, to najwłaściwsza data w kalendarzu, by zastanowić się nad swoim zachowaniem za kierownicą - zacząć jeździć rozważniej i bezpieczniej.

25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy

Organizatorzy akcji od lat aktywnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Ksiądz Midura z wielkim zaangażowaniem i sukcesami prowadzi akcję "Krzyś" promującą trzeźwość i życzliwość wśród kierowców oraz szereg innych akcji. Z kolei Krzysztof Hołowczyc od lat znany jest ze swojego zaangażowania w sprawy bezpieczeństwa drogowego. Założona przez niego Fundacja Kierowca Bezpieczny jest jedną z najbardziej aktywnych organizacji działających na tym polu.

Ks. Marian Midura: "Wiemy, jak niebezpiecznie jest na naszych drogach, jak wiele tragedii zdarza się codziennie. W dniu św. Krzysztofa - patrona kierowców apelujemy o szczególną ostrożność i życzliwość na drodze. Bezpieczeństwo na naszych drogach to jeden z najważniejszych problemów trapiących nasze społeczeństwo. Tysiące zabitych, dziesiątki tysięcy rannych to bezmiar ludzkich tragedii, któremu trzeba zapobiegać. Apeluję i proszę, aby w tym dniu każdy kierowca zrobił wszystko, by z jego powodu nie doszło do żadnego zagrożenia na drodze oraz okazywał szczególną życzliwość i szacunek dla innych użytkowników dróg."

Krzysztof Hołowczyc: "Przemierzając nasz piękny kraj wzdłuż i wszerz na każdym kroku spotykam się z przejawami nierozważnej, często wręcz ryzykanckiej jazdy. Starajmy się, aby każda podróż zakończyła się bezpiecznym dotarciem do celu. Dbajmy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale też o naszych pasażerów, a w szczególności dzieci. Proszę, by tego dnia skupić się wyłącznie na sprawnym prowadzeniu pojazdu, jechać spokojnie i rozważnie, unikając niepotrzebnego ryzyka."

W wielu kościołach w całej Polsce zostanie odprawiona msza św. w intencji kierowców. W trakcie uroczystości zostaną poświęcone pojazdy.

Św. Krzysztof patron kierowców i podróżnych, kolejarzy, a także rycerzy, poszukiwaczy skarbów i żeglarzy. Katolickie podania mówią, że był olbrzymem: miał cztery metry wzrostu i niezwykłą siłę dzięki której przenosił pielgrzymów przez rzekę.

Czytaj także:

Wypadków mniej, pijanych więcej 2006-07-18

Bezpieczny przejazd 2006-06-30

Nietrzeźwi kierowcy - będą nowe kary 2006-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.