mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy

25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy

Krajowy Duszpasterz Kierowców Ksiądz Marian Midura i Krzysztof Hołowczyc ogłaszają dzień 25 lipca - Dniem Bezpiecznego Kierowcy. Zdaniem inicjatorów akcji dzień patrona kierowców, św. Krzysztofa, to najwłaściwsza data w kalendarzu, by zastanowić się nad swoim zachowaniem za kierownicą - zacząć jeździć rozważniej i bezpieczniej.

25 lipca Dniem Bezpiecznego Kierowcy

Organizatorzy akcji od lat aktywnie działają na rzecz poprawy bezpieczeństwa na polskich drogach. Ksiądz Midura z wielkim zaangażowaniem i sukcesami prowadzi akcję "Krzyś" promującą trzeźwość i życzliwość wśród kierowców oraz szereg innych akcji. Z kolei Krzysztof Hołowczyc od lat znany jest ze swojego zaangażowania w sprawy bezpieczeństwa drogowego. Założona przez niego Fundacja Kierowca Bezpieczny jest jedną z najbardziej aktywnych organizacji działających na tym polu.

Ks. Marian Midura: "Wiemy, jak niebezpiecznie jest na naszych drogach, jak wiele tragedii zdarza się codziennie. W dniu św. Krzysztofa - patrona kierowców apelujemy o szczególną ostrożność i życzliwość na drodze. Bezpieczeństwo na naszych drogach to jeden z najważniejszych problemów trapiących nasze społeczeństwo. Tysiące zabitych, dziesiątki tysięcy rannych to bezmiar ludzkich tragedii, któremu trzeba zapobiegać. Apeluję i proszę, aby w tym dniu każdy kierowca zrobił wszystko, by z jego powodu nie doszło do żadnego zagrożenia na drodze oraz okazywał szczególną życzliwość i szacunek dla innych użytkowników dróg."

Krzysztof Hołowczyc: "Przemierzając nasz piękny kraj wzdłuż i wszerz na każdym kroku spotykam się z przejawami nierozważnej, często wręcz ryzykanckiej jazdy. Starajmy się, aby każda podróż zakończyła się bezpiecznym dotarciem do celu. Dbajmy nie tylko o swoje bezpieczeństwo, ale też o naszych pasażerów, a w szczególności dzieci. Proszę, by tego dnia skupić się wyłącznie na sprawnym prowadzeniu pojazdu, jechać spokojnie i rozważnie, unikając niepotrzebnego ryzyka."

W wielu kościołach w całej Polsce zostanie odprawiona msza św. w intencji kierowców. W trakcie uroczystości zostaną poświęcone pojazdy.

Św. Krzysztof patron kierowców i podróżnych, kolejarzy, a także rycerzy, poszukiwaczy skarbów i żeglarzy. Katolickie podania mówią, że był olbrzymem: miał cztery metry wzrostu i niezwykłą siłę dzięki której przenosił pielgrzymów przez rzekę.

Czytaj także:

Wypadków mniej, pijanych więcej 2006-07-18

Bezpieczny przejazd 2006-06-30

Nietrzeźwi kierowcy - będą nowe kary 2006-06-19

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.