mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 25 milionów silników Forda

25 milionów silników Forda

Fabryka Forda w Kolonii świętuje wyprodukowanie 25-milionowego silnika. Jubileuszowym silnikiem jest 4-litrowa jednostka V6 o mocy 205 KM, która trafiła do zakładów produkcyjnych w USA.

25 milionów silników Forda

Fabryka istnieje od 1962 roku. Wówczas produkowane były czterocylindrowe jednostki do takich modeli jak Ford Taunus i Ford Capri. Następnie w produkcji znajdowały się jednostki 1,6-, 1,8- i 2,0-litrowe do Escorta oraz Mondeo. Produkcja obecnie wytwarzanych, sześciocylindrowych silników prowadzona jest od 1987 r., a od 1999 r. jest jedynym źródłem tych jednostek dla fabryk w USA, RPA i Walencji. Silnik ten wykorzystywany jest do szerokiej gamy modeli: Explorer, Ranger, Sport, Trac, Mustang oraz Mercury Mountaineer. Dodatkowo od 2004 r. jednostka ta jest dostarczana do zakładów w Solihull w Wlk. Brytanii, gdzie wytwarzany jest Land Rover Discovery.

Dzisiaj w fabryce pracuje 1.516 osób z 57 różnych krajów. Codziennie wytwarzanych jest 2.200 egzemplarzy silników w systemie trzyzmianowym. Rocznie z linii montażowych zjeżdża ok. 680 tys. jednostek, na wyprodukowanie jednej średnio potrzeba 3,6 godziny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando