mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 25 milionów silników Forda

25 milionów silników Forda

Fabryka Forda w Kolonii świętuje wyprodukowanie 25-milionowego silnika. Jubileuszowym silnikiem jest 4-litrowa jednostka V6 o mocy 205 KM, która trafiła do zakładów produkcyjnych w USA.

25 milionów silników Forda

Fabryka istnieje od 1962 roku. Wówczas produkowane były czterocylindrowe jednostki do takich modeli jak Ford Taunus i Ford Capri. Następnie w produkcji znajdowały się jednostki 1,6-, 1,8- i 2,0-litrowe do Escorta oraz Mondeo. Produkcja obecnie wytwarzanych, sześciocylindrowych silników prowadzona jest od 1987 r., a od 1999 r. jest jedynym źródłem tych jednostek dla fabryk w USA, RPA i Walencji. Silnik ten wykorzystywany jest do szerokiej gamy modeli: Explorer, Ranger, Sport, Trac, Mustang oraz Mercury Mountaineer. Dodatkowo od 2004 r. jednostka ta jest dostarczana do zakładów w Solihull w Wlk. Brytanii, gdzie wytwarzany jest Land Rover Discovery.

Dzisiaj w fabryce pracuje 1.516 osób z 57 różnych krajów. Codziennie wytwarzanych jest 2.200 egzemplarzy silników w systemie trzyzmianowym. Rocznie z linii montażowych zjeżdża ok. 680 tys. jednostek, na wyprodukowanie jednej średnio potrzeba 3,6 godziny.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.