mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 2,5 mln Suzuki Wagon R

2,5 mln Suzuki Wagon R

Obecny lider segmentu mini na japońskim rynku - Suzuki Wagon R - po ponad 12,5 latach od swojego debiutu osiągnął sprzedaż 2,5 miliona egzemplarzy.

2,5 mln Suzuki Wagon R

Suzuki Wagon R do sprzedaży trafił we wrześniu 1993 r jako przedstawiciel nowego segmentu "mini wagon". Dość szybko zyskał sobie uznanie wśród japońskiech klientów m.in. za przestronne i wygodne wnętrze, łatwość zajmowania miejsca, praktyczną przestrzeń bagażową oraz stylizację nadwozia.

Już w grudniu zdobył jedną z najbardziej prestiżowych nagród w Japonii - tytuł ’93 – ’94 RJC New Car of the Year. W październiku 1996 r. na drogi wyjechał półmilionowy egzemplarz, a w marcu 1999 milionowy. W międzyczasie, w październiku 1998 auto poddane zostało pierwszej modernizacji, a we wrześniu 2003 drugiej. Liczba dwóch milionów egzemplarzy osiągnięta została pod koniec 2003 roku.

W ubiegłym roku model ten był najlepiej sprzedającym się samochodem segmentu mini w Japonii. Jego sprzedaż w 2005 roku wyniosła 236.701 sztuk, co stanowi wzrost o 11,7% w stosunku do 2004 roku. Tytuł lidera w tej klasie należy do marki Suzuki nieprzerwanie od 33 lat.

Zobacz galerię zdjęć modelu Suzuki Wagon R+

Zobacz więcej o marce Suzuki


Podobne wiadomości:

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Suzuki E-Survivor następcą Samuraia?

Aktualności 2017-09-27

Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą

Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed...

Aktualności 2018-06-21

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando