mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 2,5 promila i kierował TIR-em

2,5 promila i kierował TIR-em

Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierowcę samochodu ciężarowego, który miał prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie i w takim stanie chciał jechać do Anglii.

2,5 promila i kierował TIR-em
Wczoraj (24.05) około godz. 20:45 dyżurny legnickiej Policji otrzymał informację, że jeden z pojazdów ciężarowych jadących autostradą wyprzedza niebezpiecznie inne samochody, jadąc chwilami całą szerokością autostrady. Tę informację natychmiast przekazano policjantom ruchu drogowego. Gdy ci zauważyli ciężarówkę, ruszyli za nią w pościg. Kierowca nie reagował na dawane przez policjantów sygnały świetlne i dźwiękowe do zatrzymania, uniemożliwiając jednocześnie wyprzedzenie go.

Do pomocy skierowano również drugi radiowóz, który pełnił służbę na terenie Legnicy. Funkcjonariusze przygotowali kolczatkę drogową. W pewnym momencie ścigającym go policjantom udało się wyprzedzić ciężarówkę i zatrzymać ją. Kierującym okazał się 37-letni mieszkaniec Tarnowa. Przeprowadzone badanie wykazało u niego prawie 2,5 promila alkoholu w organizmie. Jak oświadczył, zmierzał na prom do Anglii. Mężczyzna został umieszczony w izbie wytrzeźwień.

Kierowcy za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Czytaj także:

Babcia kierująca z 3 promilami 2007-05-24

Podobne wiadomości:

Babcia kierująca z 3 promilami

Babcia kierująca z 3 promilami

Aktualności 2007-05-24

Komentuj:

~wojtek78 2007-05-29

W tekście mowa o autosradzie a na zdjęciu widać przejście dla pieszych. Coś się chyba nie zgadza. A może zdjęcie nie ma związku z tekstem?

~maxam 2007-05-25

Tylko jedno mozna powiedziec o tym kierowcy... TOTALNY IDIOTA!!!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rekordowa sprzedaż samochodów w Polsce. Skoda znów numerem jeden
Rok 2017 był najlepszym dla polskich dealerów w XXI wieku. Przez dwanaście miesięcy zarejestrowano nad Wisłą 483 195 samochodów. Po raz ostatni podobny wynik odnotowano w 1999 roku.