mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 2600 autobusów szkolnych od Daimlera

2600 autobusów szkolnych od Daimlera

Mercedes-Benz do Brasil, lider na rynku autobusów i producent tradydyjnych autobusów szkolnych w Brazylii dostarczy łącznie 2 600 podwozi typu OF 1519 R dla brazylijskiego ministerstwa oświaty. Podwozia montowane będą w autobusach szkolnych wspólnie z brazylijskim producentem nadwozi Caio w ramach krajowego funduszu rozwoju oświaty (Fundo Nacional para o Desenvolvimento da Educação – FNDE).

2600 autobusów szkolnych od Daimlera
Samochody zostaną wydane w 2013 r. i spełniają wszystkie wymogi państwowego funduszu FNDE odnośnie zakupów. Autobusy posiadają istotne elementy wyposażenia w zakresie bezpieczeństwa i komfortu, jakie wymagane są do codziennego przewozu uczniów, i mają być przede wszystkim wykorzystywane na terenach wiejskich Brazylii. Pojazdy wyposażone w nowoczesną technologię BlueTec 5, ekonomiczne i ekologiczne silniki spełniają brazylijską normę emisji spalin PROCONVE P-7 (porównywalną z Euro 5).
Wliczając wymienione powyżej 2 600 autobusów od sierpnia 2012 roku Mercedes-Benz sprzedał już brazylijskim instytucjom państwowym ponad 4 700 samochodów użytkowych: Ponad 1 700 samochodów ciężarowych z napędem na wszystkie koła typu Atego dla ministerstwa obrony i 400 Sprinterów dla pogotowia ratunkowego brazylijskiego ministerstwa zdrowia.
Hartmut Schick, dyrektor Daimler Buses: „Po raz kolejny pokazujemy, że dzięki naszemu szerokiemu portfolio samochodów użytkowych zapewniliśmy sobie dobrą pozycję w Ameryce Łacińskiej. Cieszymy się, że Brazylia ma zaufanie do naszych produktów marki Mercedes-Benz. Otrzymane zlecenie pokazuje, że nowoczesna technologia, wysoka jakość a także niskie koszty ogólnej eksploatacji stanowią dla naszych klientów atrakcyjne argumenty przemawiające za zakupem produktu.”
 Według Jürgena Zieglera, prezesa Mercedes-Benz do Brasil i dyrektora generalnego na Amerykę Łacińską zaprezentowane w 2012 roku  podwozie Mercedes Benz OF 1519 R było od samego początku projektowane i kompleksowo przetestowane w Ośrodku Rozwoju Technologii Mercedes-Benz do Brasil pod kątem specjalnych zastosowań, w tym także do jazdy Off-Road. Oprócz wytrzymałości i bezusterkowości w codziennej eksploatacji oraz na nieutwardzonych drogach nasze produkty cechuje również jakość z najwyższej półki.”
Podwozie OF 1519 R zwyciężyło niedawno w rankingu AutoData 2012 Awards, otrzymując brazylijską nagrodę „Bus of the Year“. Wyróżnienie to przyznawane jest corocznie przez brazylijską grupę wydawniczą AutoData, począwszy od roku 2000. Redakcja zestawiła w tym roku 160 pojazdów w 21 kategoriach.

Kilka słów o Mercedes-Benz do Brasil
Daimler AG posiada w São Bernardo do Campo największy zakład poza terenem Niemiec będący jednocześnie jedynym ośrodkiem, w którym w jednym miejscu produkowane są samochody ciężarowe, podwozia do autobusów i podzespoły takie jak silniki, skrzynie biegów i osie oraz kabiny do samochodów ciężarowych.
Kolejny zakład mieści się w Juiz de Fora, który również jest częścią światowej sieci zakładów produkujących samochody użytkowe Mercedes-Benz. Od 2012 roku wykonywane są tu na potrzeby rynku latynoamerykańskiego modele Mercedes-Banz Actros i lekki samochód ciężarowy Accelo.

Podobne wiadomości:

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ursus - rekordowa sprzedaż i wodorowe plany

Ciężarówki i Autobusy 2017-10-26

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.