Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 2600 autobusów szkolnych od Daimlera

2600 autobusów szkolnych od Daimlera

Mercedes-Benz do Brasil, lider na rynku autobusów i producent tradydyjnych autobusów szkolnych w Brazylii dostarczy łącznie 2 600 podwozi typu OF 1519 R dla brazylijskiego ministerstwa oświaty. Podwozia montowane będą w autobusach szkolnych wspólnie z brazylijskim producentem nadwozi Caio w ramach krajowego funduszu rozwoju oświaty (Fundo Nacional para o Desenvolvimento da Educação – FNDE).

2600 autobusów szkolnych od Daimlera
Samochody zostaną wydane w 2013 r. i spełniają wszystkie wymogi państwowego funduszu FNDE odnośnie zakupów. Autobusy posiadają istotne elementy wyposażenia w zakresie bezpieczeństwa i komfortu, jakie wymagane są do codziennego przewozu uczniów, i mają być przede wszystkim wykorzystywane na terenach wiejskich Brazylii. Pojazdy wyposażone w nowoczesną technologię BlueTec 5, ekonomiczne i ekologiczne silniki spełniają brazylijską normę emisji spalin PROCONVE P-7 (porównywalną z Euro 5).
Wliczając wymienione powyżej 2 600 autobusów od sierpnia 2012 roku Mercedes-Benz sprzedał już brazylijskim instytucjom państwowym ponad 4 700 samochodów użytkowych: Ponad 1 700 samochodów ciężarowych z napędem na wszystkie koła typu Atego dla ministerstwa obrony i 400 Sprinterów dla pogotowia ratunkowego brazylijskiego ministerstwa zdrowia.
Hartmut Schick, dyrektor Daimler Buses: „Po raz kolejny pokazujemy, że dzięki naszemu szerokiemu portfolio samochodów użytkowych zapewniliśmy sobie dobrą pozycję w Ameryce Łacińskiej. Cieszymy się, że Brazylia ma zaufanie do naszych produktów marki Mercedes-Benz. Otrzymane zlecenie pokazuje, że nowoczesna technologia, wysoka jakość a także niskie koszty ogólnej eksploatacji stanowią dla naszych klientów atrakcyjne argumenty przemawiające za zakupem produktu.”
 Według Jürgena Zieglera, prezesa Mercedes-Benz do Brasil i dyrektora generalnego na Amerykę Łacińską zaprezentowane w 2012 roku  podwozie Mercedes Benz OF 1519 R było od samego początku projektowane i kompleksowo przetestowane w Ośrodku Rozwoju Technologii Mercedes-Benz do Brasil pod kątem specjalnych zastosowań, w tym także do jazdy Off-Road. Oprócz wytrzymałości i bezusterkowości w codziennej eksploatacji oraz na nieutwardzonych drogach nasze produkty cechuje również jakość z najwyższej półki.”
Podwozie OF 1519 R zwyciężyło niedawno w rankingu AutoData 2012 Awards, otrzymując brazylijską nagrodę „Bus of the Year“. Wyróżnienie to przyznawane jest corocznie przez brazylijską grupę wydawniczą AutoData, począwszy od roku 2000. Redakcja zestawiła w tym roku 160 pojazdów w 21 kategoriach.

Kilka słów o Mercedes-Benz do Brasil
Daimler AG posiada w São Bernardo do Campo największy zakład poza terenem Niemiec będący jednocześnie jedynym ośrodkiem, w którym w jednym miejscu produkowane są samochody ciężarowe, podwozia do autobusów i podzespoły takie jak silniki, skrzynie biegów i osie oraz kabiny do samochodów ciężarowych.
Kolejny zakład mieści się w Juiz de Fora, który również jest częścią światowej sieci zakładów produkujących samochody użytkowe Mercedes-Benz. Od 2012 roku wykonywane są tu na potrzeby rynku latynoamerykańskiego modele Mercedes-Banz Actros i lekki samochód ciężarowy Accelo.

Podobne wiadomości:

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Denza 400 - chiński

Denza 400 - chiński "elektryk" od Daimlera

Aktualności 2016-08-24

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Twórca DSG pozywa koncern VW
Twórca DSG pozywa koncern VW
Szefostwo koncernu Volkswagen nie ma łatwego życia przez ostatni rok. Cały czas ciągnie się afera Dieselgate, a do listy problemów dołączył były szef marki Bentley i Bugatti, który pozwał niemieckiego producenta do sadu.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj