mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 260 autobusów Solaris do Berlina

260 autobusów Solaris do Berlina

Wygrana w przetargu na dostawę 260 autobusów marki Solaris dla BVG stała się faktem. Wczoraj minął termin na złożenie ewentualnego veta wobec podjętej decyzji. Protesty nie wpłynęły. Podpisanie odpowiedniej umowy nastąpi w ciągu najbliższych tygodni.

260 autobusów Solaris do Berlina

Przetarg rozpisany przez Berlińskie Przedsiębiorstwo Komunikacji Miejskiej (BVG) przewiduje dostawę 400 autobusów miejskich różnych typów w ciągu najbliższych trzech lat. Największa część zamówionych pojazdów pochodzić będzie z fabryki Solaris Bus & Coach z podpoznańskiego Bolechowa. U polskiego producenta Berlińczycy zamówili aż 260 Solarisów Urbino o długości 18 metrów. 130 popularnych „przegubowców” trafi na ulice Berlina już w przyszłym roku. Dalsze dostawy  rozłożone będą na dwa kolejne lata i wyniosą 70 sztuk w roku 2006 i 60 sztuk w roku 2007.

Zamówienie na 260 autobusów dla Berlina to nie pierwszy kontrakt Solaris Bus & Coach dla BVG. W barwach Berlińskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji Miejskiej jeździ już 16 Solarisów Urbino. "Doskonale znamy wymogi i oczekiwania naszych berlińskich klientów" – mówi Krzysztof Olszewski, Prezes solaris Bus&Coach - "Za nami są cztery lata doświadczeń i wzajemnej współpracy."

Wszystkie autobusy dla BVG produkowane przez Solaris Bus & Coach zostaną wyposażone w tzw. „pakiet berliński” obejmujący klimatyzację przestrzeni pasażerskiej, filtr CRT, dwie ręcznie odkładane rampy (przy pierwszych i drugich drzwiach), lodówkę dla kierowcy, system monitoringu wnętrza autobusu a także zaawansowany system informacji pasażerskiej. Tego rodzaju wyposażenie BVG uznaje za standard.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.