mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 2,6 l/100km Citanem

2,6 l/100km Citanem

Jak niskie może być spalanie w samochodzie dostawczym? Okazuje się, że nawet 2,6l/ 100km! Taki wynik Mercedesem Citanem osiągnął zwycięzca finału konkursu Grand Prix Van Economy. 50-kilometrowa trasa pokazała realne możliwości najmniejszego członka rodziny aut dostawczych Mercedes-Benz.

2,6 l/100km Citanem
Przedsiębiorcy mają świadomość, że prowadzenie własnej działalności gospodarczej nie jest proste. Konkurencja, coraz wyższe oczekiwania klientów oraz zmienna sytuacja rynkowa wymaga zwracania szczególnej uwagi na narzędzia pracy oraz związane z nimi koszta. Grand Prix Van Economy, organizowane przez Mercedes-Benz, to doskonała okazja, by sprawdzić flotę pojazdów dostawczych. W tym roku głównym bohaterem był Mercedes Citan.

Nie łatwo było dojść już do samego finału – podczas odbywających się w całej Polsce latem eliminacji do konkursu stanęło niemal 700 uczestników – kierowców samochodów dostawczych. Ich zadaniem było uzyskanie jak najniższego średniego spalania na ustalonej trasie przejazdu. Podczas całego konkursu, umiejętności uczestników testowane były w furgonach Mercedes-Benz Citan 109 CDI o mocy 90 KM.

Najlepsi uczestnicy konkursu zostali zaproszeni do Warki, gdzie miał miejsce finał. Jazdy odbywały się na trasie o długości 50 km, biegnącej zarówno przez tereny miejskie, jak i niezabudowane. Uczestnikom udało się uzyskać niewiarygodnie niskie średnie wyniki spalania na poziomie ok. 3 litrów na 100 kilometrów.

Rekordowe spalanie, które wyniosło 2,6 l/100km udało się osiądnąć panu Marcin Taciak, który wygrał eliminacje w salonie Duda-Cars w Poznaniu. Nie był to jednak odosobniony przypadki, gdyż pozostali uczestnicy byli tuż za nim – spalanie na poziomie 2,8l/100km spowodowało że o drugim i trzecim miejscu decydował czas przejazdu. To świadczy nie tylko o wybitnych umiejętnościach kierowców – jest to także dowód, iż tak niskie spalanie jest dla Citana jak najbardziej realne do osiągnięcia.

Zwycięzca konkursu, poza tytułem Mistrza Ekonomicznej Jazdy otrzymał roczny zapas paliwa o wartości 18.000 zł. Utrzymując spalanie na poziomie swojego rekordu mógłby przejechać za to ponad 120.000 km!
Warto przypomnieć, że zeszłoroczna edycja konkursu ekonomicznej jazdy, odbywała się na samochodach Mercedes-Benz Vito 116 CDI w wersji osobowej. Wtedy też udało się osiągnąć równie imponujący wynik 3,3 l/100km, czyniąc go najbardziej ekonomicznym samochodem w segmencie średnich aut dostawczych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Mercedes Citan
Mercedes Citan
Cena podstawowa już od: 68 388 PLN brutto
Dostępne nadwozia: furgon-3dr. kombi van-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Nowy Mercedes Klasy G w końcu zadebiutował

Premiery 2018-01-15

Mercedes S-Coupe: zapowiedź wideo i oficjalne...

auto motor i sport 0000-00-00

Potężne, eleganckie sportowe coupe Mercedesa - na celownik bierze Bentleya Continentala GT i Rolls-Royce'a Wraitha. Zobaczcie zapowiedź wideo i pierwsze oficjalne szkice modelu.

Komentuj:

~pytanko 2013-10-31

Podajcie czasy przejazdów na tej 50km trasie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.