Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 2,8 miliona Toyot do serwisu

2,8 miliona Toyot do serwisu

Toyota rozpoczęła kolejną, liczoną w milionach egzemplarzy akcję serwisową. Tym razem chodzi o możliwe dwie usterki - w układzie kierowniczym oraz pompie wodnej. W Europie do serwisów będzie się musiało udać prawie pół miliona aut.

2,8 miliona Toyot do serwisu
Najwięcej, bo aż 1,5 miliona aut, będzie musiało się udać do serwisów Toyoty w Japonii. 670 tys. aut jest zagrożonych wystąpieniem awarii na rynku amerykańskim, a 496 tys. w Europie. Usterki, których już kilka odnotowano w Japonii, nie doprowadziły na szczęście do żadnego wypadku.

W sumie obie awarie mogą wystąpić aż w 13 modelach, jednak aż 630 tys. to druga generacja Priusa, sprzedawanego w latach 2004-2011. W przypadku najpopularniejszej dostępnej w sprzedaży hybrydy istnieje ryzyko usterki pompy wodnej. Druga usterka, dotycząca układu kierowniczego, może pojawić się w większej liczbie modeli, w tym m.in. w Corolli sprzedawanej w latach 2000-2006. Istnieje możliwość, iż w niektórych autach mogą wystąpić obie usterki.

Naprawa, w obu przypadkach, nie powinna potrwać dłużej niż godzinę. Jak się szacuje, cała akcja serwisowa będzie kosztować japoński koncern kilkaset milionów dolarów.

Toyota po raz kolejny będzie musiała się zmierzyć z tak dużą akcją serwisową. W latach 2009-2011 ponad 10 milionów aut trafiło do serwisów z powodu problemów z pedałem przyspieszenia. To plus czasowe przerwanie produkcji w kilku fabrykach w Japonii oraz Tajlandii z powodu katastrof naturalnych przyczyniło się do tego, że Toyota utraciła pozycję lidera pod względem liczby sprzedanych aut. W ubiegłym roku wyprzedziły ją General Motors oraz Volkswagen Group. I dopiero niedawno udało się Toyocie odzyskać palmę pierwszeństwa.

Przypomnijmy, że już w tym roku Toyota była zmuszona ogłosić akcję serwisową, która objęła swoim zasięgiem 7,4 miliona aut (problemy z mechanizmem otwierania i zamykania okien). Czas pokaże, czy druga tak duża kampania przywoławcza nie spowoduje ponownie odwrotu klientów od salonów tej japońskiej marki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Corolla
Toyota Corolla
Cena podstawowa już od: 67 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. van-5dr.

Podobne wiadomości:

Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty

Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich...

Aktualności 2016-10-20

Suzuki i Toyota pracują razem

Suzuki i Toyota pracują razem

Aktualności 2016-10-13

Komentuj:

~hekek 2012-11-22

Dokładnie tak, jak mówi Adrian. Według mnie należy Toyocie liczyć na plus fakt, że nie zamiata sprawy pod dywan tylko odpowiedzialnie informuje klientów o potencjalnych usterkach i je eliminuje.

~gp 2012-11-15

albo tak się nie mówi, jak w przypadku Toyot, a wiadomo fakt że prześcignęli amerykańców, mógł ich mocno zaboleć

~Adrian 2012-11-15

Być może Toyota jako jedyna robi takie akcje. Dobrze wiemy, że w większości modeli są usterki i nie robią takich akcji serwisowych

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma Revero – ujawniono ceny
Karma powraca, ale tym razem jako marka wskrzeszona przez chińskiego inwestora. Model Revero to nowe wcielenie samochodu znanego przedtem jako Fisker Karma, czyli głównego konkurenta Tesli.
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj