mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 2,8 miliona Toyot do serwisu

2,8 miliona Toyot do serwisu

Toyota rozpoczęła kolejną, liczoną w milionach egzemplarzy akcję serwisową. Tym razem chodzi o możliwe dwie usterki - w układzie kierowniczym oraz pompie wodnej. W Europie do serwisów będzie się musiało udać prawie pół miliona aut.

2,8 miliona Toyot do serwisu
Najwięcej, bo aż 1,5 miliona aut, będzie musiało się udać do serwisów Toyoty w Japonii. 670 tys. aut jest zagrożonych wystąpieniem awarii na rynku amerykańskim, a 496 tys. w Europie. Usterki, których już kilka odnotowano w Japonii, nie doprowadziły na szczęście do żadnego wypadku.

W sumie obie awarie mogą wystąpić aż w 13 modelach, jednak aż 630 tys. to druga generacja Priusa, sprzedawanego w latach 2004-2011. W przypadku najpopularniejszej dostępnej w sprzedaży hybrydy istnieje ryzyko usterki pompy wodnej. Druga usterka, dotycząca układu kierowniczego, może pojawić się w większej liczbie modeli, w tym m.in. w Corolli sprzedawanej w latach 2000-2006. Istnieje możliwość, iż w niektórych autach mogą wystąpić obie usterki.

Naprawa, w obu przypadkach, nie powinna potrwać dłużej niż godzinę. Jak się szacuje, cała akcja serwisowa będzie kosztować japoński koncern kilkaset milionów dolarów.

Toyota po raz kolejny będzie musiała się zmierzyć z tak dużą akcją serwisową. W latach 2009-2011 ponad 10 milionów aut trafiło do serwisów z powodu problemów z pedałem przyspieszenia. To plus czasowe przerwanie produkcji w kilku fabrykach w Japonii oraz Tajlandii z powodu katastrof naturalnych przyczyniło się do tego, że Toyota utraciła pozycję lidera pod względem liczby sprzedanych aut. W ubiegłym roku wyprzedziły ją General Motors oraz Volkswagen Group. I dopiero niedawno udało się Toyocie odzyskać palmę pierwszeństwa.

Przypomnijmy, że już w tym roku Toyota była zmuszona ogłosić akcję serwisową, która objęła swoim zasięgiem 7,4 miliona aut (problemy z mechanizmem otwierania i zamykania okien). Czas pokaże, czy druga tak duża kampania przywoławcza nie spowoduje ponownie odwrotu klientów od salonów tej japońskiej marki.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Corolla
Toyota Corolla
Cena podstawowa już od: 70 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: sedan-4dr.
Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota Auris Selection w polskich salonach - ceny

Toyota Auris Selection w polskich salonach -...

Aktualności 2017-05-03

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV

Aktualności 2017-06-19

Komentuj:

~hekek 2012-11-22

Dokładnie tak, jak mówi Adrian. Według mnie należy Toyocie liczyć na plus fakt, że nie zamiata sprawy pod dywan tylko odpowiedzialnie informuje klientów o potencjalnych usterkach i je eliminuje.

~gp 2012-11-15

albo tak się nie mówi, jak w przypadku Toyot, a wiadomo fakt że prześcignęli amerykańców, mógł ich mocno zaboleć

~Adrian 2012-11-15

Być może Toyota jako jedyna robi takie akcje. Dobrze wiemy, że w większości modeli są usterki i nie robią takich akcji serwisowych

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.

Zalando Zalando