mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 290 tys. osób na AMI

290 tys. osób na AMI

W niedzielę zakończyły się 16. międzynarodowe targi samochodowe AMI (Auto Mobil International) w Lipsku. W ciągu 9 dni trwania targów, wystawę odwiedziła rekordowa liczba zwiedzających.

290 tys. osób na AMI

290 tysięcy zwiedzających z 32 krajów oznacza poprawę ubiegłorocznego wyniku (274.000) o prawie 6 procent - podsumował na zakończenie imprezy prezes zarządu Targów Lipskich, Wolfgang Marzin. Największe w tym roku targi motoryzacyjne w Niemczech przyciągnęły także rekordową liczbę wystawców (472 z 18 krajów), bardzo dużą liczbę nowości, które jeszcze w tym roku zadebiutują na rynkach europejskch, oraz bardzo różnorodnych modeli koncepcyjnych.

Większa liczba zwiedzających, to także zasługa sporego zainteresowania targami poza granicami Niemiec. Łącznie tereny wystawowe targów lipskich odwiedziło ponad 18 tys. osób spoza Niemiec. Najwięcej z Polski oraz z Czech.

Zobacz galerie zdjęć z targów AMI

Rekordowymi wynikami zakończyły się także trwające równocześnie od 1 do 5 kwietnia targi branżowe AMITEC, na których swoje produkty prezentowali producenci części samochodowych, wyposażenia warsztatów samochodowych oraz serwisów. W tym roku o 4 procent zwiększona została powierzchnia wystawowa targów AMITEC, a same tergi odwiedziło 51.500 osób (47.500 w ubiegłym roku).

Zobacz serwis specjalny poświęcony targom AMI Lipsk 2006

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.