mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 2 litry w A6

2 litry w A6

Audi dodaje do oferty swojej limuzyny oraz kombi nowy silnik. Ma to być odpowiedź na duże zainteresowanie oszczędniejszymi jednostkami w klasie aut premium.

2 litry w A6

Będzie to najmniejsza jednostka w systemie FSI, jaką do tej pory instalowało Audi. 2-litrowy, 4-cylindrowy benzynowiec dysponuje mocą 170KM i tym samym jest również najsłabszym silnikiem w palecie nowego A6. Jednak technologia FSI, która wywodzi się wprost z bolidów wyścigowych niemieckiego producenta, wraz z turbosprężarką zapewnia dobre wyniki na drodze.

100km/h auto wyposażone w tę jednostkę ma osiągnąć po 8,4 sekundy (8,7 Avant), co jest wynikiem lepszym niż kolejny na liście 177-konny, 2.4-litrowiec V6. Samochód debiutuje w tym tygodniu na rynku brytyjskim, a już niedługo spodziewać się można jego prezentacji w pozostałych krajach.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Bolesławiec kupi niskoemisyjne autobusy
Kolejne polskie miasto zainwestuje w ekologiczne autobusy. Samorząd Bolesławca wyda 12 mln zł na zakup kilkunastu egzemplarzy autobusów dla Miejskiego Zakładu Komunikacji. Część pieniędzy pochodzi z dofinansowania w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego 2014 – 2020.