mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 2-milionowy silnik grupy PSA

2-milionowy silnik grupy PSA

Zakład produkcyjny Française de Mécanique, należący do koncernu PSA Peugeot Citroen, może się pochwalić wyprodukowaniem 2-milionowej jednostki benzynowej EP, którą możemy spotkać w wielu popularnych modelach obu francuskich marek.

2-milionowy silnik grupy PSA
Wersja z numerem 2.000.000 zostanie wysłana do fabryki w Sochaux, gdzie zamontowana zostanie w jednym z egzemplarzy Peugeot 308.

Silniki benzynowe rodziny EP o pojemności skokowej 1.4 i 1.6 oferowane są jednak w wielu innych modelach Peugeota i Citroena. Najmocniejszy z nich rozwija moc 200 KM i jest dostępny m.in. w Citroenie DS3 Racing, DS4 i DS5. W ostatnim czasie zaprezentowana została dodatkowa 270-konna jednostka napędowa, która dostępna jest w Peugeot RCZ R.

Produkcja silnika benzynowego opracowanego przez PSA Peugeot Citroen we współpracy z BMW rozpoczęła się w 2006 roku. Wersja 1.6 THP została nagrodzona siedem razy z rzędu przez magazyn „International Engine of the Year Award”.

Każdego dnia produkuje się 1.280 silników z tej rodziny. Do tego dochodzi produkcja 900 podzespołów fabrycznych – bloków cylindrowych, głowic cylindra, korbowodów i wałów korbowych, które codziennie wysyłane są do fabryki BMW w Hams-Hall (Wielka Brytania), a następnie montowane w modelu Mini.

Fabryka Française de Mécanique w Douvrin we Francji zatrudnia w sumie prawie 3.050 osób, z których około 800 pracuje przy produkcji silników EP. To jedna z dwóch fabryk, obok Trémery, produkujących w Europie silniki PSA Peugeot Citroën.

Podobne wiadomości:

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Peugeot 3008 wygrywa COTY 2017!

Aktualności 2017-03-06

Oto najpiękniejsze auto i najładniejsze...

auto motor i sport 0000-00-00

Podczas dorocznego Międzynarodowego Festiwalu Motoryzacyjnego odbywającego się w Paryżu poznaliśmy najpiękniejszy samochód minionego roku oraz model z najładniejszym wnętrzem. Zaskoczenia chyba nie było.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Piotr Dulnik nowym prezesem Suzuki Motor Poland
Suzuki Motor Corporation ogłosiło ważną zmianę w zarządzie polskiej spółki, która jest oficjalnym importerem japońskiej marki nad Wisłą. Od 1 listopada prezesem Suzuki Motor Poland sp. z o.o. jest pierwszy w historii Polak – Piotr Dulnik.