mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 3000 autobus Scania z polskiej fabryki w Słupsku

3000 autobus Scania z polskiej fabryki w Słupsku

W Koninie miało miejsce przekazanie MZK Konin dwóch autobusów Scania. Jeden z nich to jubileuszowy 3-tysięczny egzemplarz OmniCity wyprodukowany w Scania Production Słupsk. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele władz miasta Konina z prezydentem Kazimierzem Pałaszem oraz dyrekcja MZK i Scania.

3000 autobus Scania z polskiej fabryki w Słupsku
Dostarczone autobusy to Scania OmniCity o długości 12m, wyposażone w 9 litrowy silnik o mocy 280 KM i momencie 1400 Nm przy 1000 -1300 obr/min, spełniający normy Euro5/EEV z wykorzystaniem techniki EGR (bez konieczności stosowania AdBlue). W autobusach zostały zamontowane automaty do sprzedaży biletów, pierwsze takie urządzenia w MZK Konin.

Autobusy Scania są produkowane w Słupsku od 1994 r. Obecnie w fabryce jest zatrudnionych 735 pracowników, a zdolności produkcyjne wynoszą 3,5 autobusu na dzień. Blisko 95% produkcji jest przeznaczone na eksport.

„Autobusy Scania w Koninie są eksploatowane od 1991 r., wtedy po raz pierwszy sprowadziliśmy ze Szwecji autobusy używane. W 1996 r. kupiliśmy 10 najnowocześniejszych autobusów Scania Maxi 113. Są one wszystkie w bardzo dobrym stanie technicznym i eksploatujmy je do dziś, ku zadowoleniu pasażerów. Od 3 lat kupujemy 2-3 autobusy Scania rocznie i obecnie nasz flota liczy 17 pojazdów.

Charakteryzują się one najwyższym poziomem technicznym i są przyjazne przede wszystkim dla pasażerów, co jest dla nas bardzo ważne.” powiedział Mirosław Pachciarz, dyrektor MZK Konin.

Podobne wiadomości:

Luksusowa Scania prosto z Polski

Luksusowa Scania prosto z Polski

Ciężarówki i Autobusy 2017-06-29

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

ITD ostro kontroluje autobusy i gimbusy

Aktualności 2016-10-11

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Nowa Dacia Duster – znamy pełny, polski cennik
Siedem lat po premierze Dacii Duster pierwszej generacji, przyszedł czas na wprowadzenie kolejnego modelu. Polski importer podał właśnie pełny, oficjalny cennik modelu. Czy będzie drożej?