mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 300 km/h BMW zasilanym LPG

300 km/h BMW zasilanym LPG

To nie żart! Niemiecki tuner BMW I MINI, firma Hartge z Saarbrucken zamierza pobić rekord prędkości autem zasilanym płynnym gazem LPG.W tym celu powstał specjalny egzemplarz BMW serii 1 z silnikiem V8 o mocy dochodzącej do 550 KM.

300 km/h BMW zasilanym LPG
Projekt nazwany „V300+” ma osiągnąć, a nawet przekroczyć prędkość 300 km/h, używając do napędu wyłącznie gazu. Według specjalistów z Hartge i Uniwersytetu w Saarbrucken, zastosowanie mieszanki LPG pozwala na szybsze i czystsze jej spalanie przez silnik i osiągnięcie większej mocy i momentu obrotowego, niż w przypadku silnika o tej samej pojemności zasilanego tradycyjnym paliwem. Ale przede wszystkim chodzi o znaczną redukcję emisję substancji szkodliwych do atmosfery.

W projekt zaangażowane jest także Niemieckie Ministerstwo Środowiska oraz Rada Miasta i burmistrz Saarbrucken. Jeśli zasilanemu gazem BMW serii 1 uda się osiągnąć prędkość 300 km/h, będzie to najszybsze auto świata zasilane LPG.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 1
BMW Seria 1
Cena podstawowa już od: 94 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW Seria 1 Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW BMW Seria 1

Podobne wiadomości:

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Mercedes sprzedał więcej aut niż BMW!

Aktualności 2017-01-10

Komentuj:

~to nie jest nowosc 300 km/h samochodem na gaz 2007-10-29

to nie jest nowosc 300 km/h samochodem na gazie. Instalacja jest firmy vialle ktora kosztuje tyle ze szkoda gadac, duzo tansza jest instacja WGP firmy IRENE jest to tez instalacja V generecji chyba jeszcze nie sprzedaja jej w polsce, ja zamontowalem sobie ja w Niemczech i chodzi super na hamowni wykazalo ze mam 13 % wiecej MOCY !!

~macek 2007-07-17

ciekawe ile litrów spali na 100km

~asd 2007-07-17

ale to nie jest s8 na gaz na gaz wyciągnie najwiecej 270 i to i tak było by dobrze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Volvo XC60 - pierwsze teasery
Volvo XC60 - pierwsze teasery
To będzie jedna z najważniejszych premier tego sezonu. Nie tylko globalnie, ale również pod kątem polskiego rynku. Model XC60 jest najpopularniejszym modelem Volvo, mimo że ma już swoje lata. Dlatego przyszedł czas na kolejną odsłonę, a tymczasem producent podgrzewa atmosferę przed premierą.