mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 300 km/h BMW zasilanym LPG

300 km/h BMW zasilanym LPG

To nie żart! Niemiecki tuner BMW I MINI, firma Hartge z Saarbrucken zamierza pobić rekord prędkości autem zasilanym płynnym gazem LPG.W tym celu powstał specjalny egzemplarz BMW serii 1 z silnikiem V8 o mocy dochodzącej do 550 KM.

300 km/h BMW zasilanym LPG
Projekt nazwany „V300+” ma osiągnąć, a nawet przekroczyć prędkość 300 km/h, używając do napędu wyłącznie gazu. Według specjalistów z Hartge i Uniwersytetu w Saarbrucken, zastosowanie mieszanki LPG pozwala na szybsze i czystsze jej spalanie przez silnik i osiągnięcie większej mocy i momentu obrotowego, niż w przypadku silnika o tej samej pojemności zasilanego tradycyjnym paliwem. Ale przede wszystkim chodzi o znaczną redukcję emisję substancji szkodliwych do atmosfery.

W projekt zaangażowane jest także Niemieckie Ministerstwo Środowiska oraz Rada Miasta i burmistrz Saarbrucken. Jeśli zasilanemu gazem BMW serii 1 uda się osiągnąć prędkość 300 km/h, będzie to najszybsze auto świata zasilane LPG.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 1
BMW Seria 1
Cena podstawowa już od: 111 000 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW Seria 1 Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW BMW Seria 1

Podobne wiadomości:

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje swoich modeli

BMW zapowiada bardziej wyczynowe wersje...

Aktualności 2017-10-26

Pod wiatr

auto motor i sport 0000-00-00

BMW stawia swoich klientów twarzą w twarz z przyrodą. Jego kabriolet wnosi świeże stylistyczne tchnienie do klasy aut noszących się topless.

Komentuj:

~to nie jest nowosc 300 km/h samochodem na gaz 2007-10-29

to nie jest nowosc 300 km/h samochodem na gazie. Instalacja jest firmy vialle ktora kosztuje tyle ze szkoda gadac, duzo tansza jest instacja WGP firmy IRENE jest to tez instalacja V generecji chyba jeszcze nie sprzedaja jej w polsce, ja zamontowalem sobie ja w Niemczech i chodzi super na hamowni wykazalo ze mam 13 % wiecej MOCY !!

~macek 2007-07-17

ciekawe ile litrów spali na 100km

~asd 2007-07-17

ale to nie jest s8 na gaz na gaz wyciągnie najwiecej 270 i to i tak było by dobrze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.