mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 300 km/h BMW zasilanym LPG

300 km/h BMW zasilanym LPG

To nie żart! Niemiecki tuner BMW I MINI, firma Hartge z Saarbrucken zamierza pobić rekord prędkości autem zasilanym płynnym gazem LPG.W tym celu powstał specjalny egzemplarz BMW serii 1 z silnikiem V8 o mocy dochodzącej do 550 KM.

300 km/h BMW zasilanym LPG
Projekt nazwany „V300+” ma osiągnąć, a nawet przekroczyć prędkość 300 km/h, używając do napędu wyłącznie gazu. Według specjalistów z Hartge i Uniwersytetu w Saarbrucken, zastosowanie mieszanki LPG pozwala na szybsze i czystsze jej spalanie przez silnik i osiągnięcie większej mocy i momentu obrotowego, niż w przypadku silnika o tej samej pojemności zasilanego tradycyjnym paliwem. Ale przede wszystkim chodzi o znaczną redukcję emisję substancji szkodliwych do atmosfery.

W projekt zaangażowane jest także Niemieckie Ministerstwo Środowiska oraz Rada Miasta i burmistrz Saarbrucken. Jeśli zasilanemu gazem BMW serii 1 uda się osiągnąć prędkość 300 km/h, będzie to najszybsze auto świata zasilane LPG.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

BMW Seria 1
BMW Seria 1
Cena podstawowa już od: 94 600 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-3dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o BMW Seria 1 Wszystko o BMW
Tematy w artykule: BMW BMW Seria 1

Podobne wiadomości:

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

BMW Concept 8 – luksusowa wizja coupe

Samochody luksusowe 2017-05-26

Już jutro rusza we Włoszech prestiżowa wystawa Villa d`Este. To właśnie tam zadebiutuje najnowszy projekt bawarskiego producenta. Koncepcyjny model nawiązuje do legendarnej „ósemki”. Czy w końcu doczekamy się następcy?

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

BMW Serii 4 - cała gama po liftingu

Premiery 2017-01-17

Komentuj:

~to nie jest nowosc 300 km/h samochodem na gaz 2007-10-29

to nie jest nowosc 300 km/h samochodem na gazie. Instalacja jest firmy vialle ktora kosztuje tyle ze szkoda gadac, duzo tansza jest instacja WGP firmy IRENE jest to tez instalacja V generecji chyba jeszcze nie sprzedaja jej w polsce, ja zamontowalem sobie ja w Niemczech i chodzi super na hamowni wykazalo ze mam 13 % wiecej MOCY !!

~macek 2007-07-17

ciekawe ile litrów spali na 100km

~asd 2007-07-17

ale to nie jest s8 na gaz na gaz wyciągnie najwiecej 270 i to i tak było by dobrze

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Toyota TJ Cruiser - oto nowy SUV
Kilka tygodni temu Toyota zastrzegła znak towarowy TJ Cruiser. Wszystko wskazuje na to, że niebawem dołączy do gamy kolejny SUV. Pierwsze doniesienia mówią o wersji produkcyjnej konceptu FT-4X, który zadebiutował w Nowym Jorku.