mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 300-konne radiowozy na Podlasiu i w lubuskiem

300-konne radiowozy na Podlasiu i w lubuskiem

Już niebawem na drogach województwa podlaskiego oraz lubuskiego do walki z piratami drogowymi wyjadą funkcjonariusze za kierownicami 300-konnych Volkswagenów Passatów. Do obu województw trafiło łącznie 12 nieoznakowanych Passatów.

300-konne radiowozy na Podlasiu i w lubuskiem
W siedzibie Komendy Głównej Policji odbyło się przekazanie kluczyków do nowych nieoznakowanych radiowozów z wideorejestratorami. Dwanaście Volkswagenów Passatów B7 w wersji z silnikiem V6 o pojemności 3.6 l i mocy 300 KM zakupiono w ramach projektu "Bezpieczeństwo w ruchu drogowym", który jest współfinansowany ze środków Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy.

Komenda Główna Policji jest instytucją realizującą ww. projek. Jest także liderem partnerstwa, w skład którego wchodzą powiaty siemiatycki, suwalski, wysokomazowiecki (woj podlaskie), międzyrzecki, strzelecko-drezdenecki, sulęciński (woj. lubuskie) oraz Szwajcarski Instytut Policji.

Projekt w sposób kompleksowy ma przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego na terenie wybranych powiatów. Działania obejmują nie tylko doposażenie policji, szkolenia, kampanię społeczną, ale przede wszystkim inwestycje poprawiające bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

Zgodnie z zapisami projektu samochody zostaną przekazane do jednostek szczebla powiatowego każdego z powiatów uczestniczących w projekcie, a także do komend wojewódzkich policji w Gorzowie Wlkp. i Białymstoku.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Volkswagen Passat
Volkswagen Passat
Cena podstawowa już od: 93 990 PLN brutto
Dostępne nadwozia: kombi-5dr. sedan-4dr.

Podobne wiadomości:

Kolejny radiowóz z Dubaju na bogato: Mercedes...

auto motor i sport 0000-00-00

Policja w Dubaju chwali się kolejnym radiowozem z najwyższej półki - tym razem to Brabus B63S 700 Widestar.

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich salonach

Volkswagen Tiguan Allspace już w polskich...

Aktualności 2017-09-18

Komentuj:

KittRoad 2013-12-29

Też by mnie nerw wziął jak by ktoś miał więcej koni niż ja xD. Skutek będzie taki że copy będą miały wystarczająco KM żeby dogonić rakietę przed tym jak poleci na księżyc ze zrabowaną np kasą. Z pewnością nie każdy cop będzie mógł jeździć takim samochodem, potrzebne są dodatkowe badania i pozwolenia.

~lu 2013-12-28

Bezpieczeństwo na drodze zdecydowanie zmaleje...

ediwar 2013-12-27

Będą dzwony ... Wiem z własnego doświadczenia, że przesiadka z auta, które ma 130 km na 300 km to niebo, a ziemia. Tego się po prostu trzeba nauczyć.

~swen 2013-12-22

Mam małe pytanie.Kto nauczy tych matołków w białych czapkach jazdy takim samochodem.Oni nie potrafią jeździć Kią,to z takim Passatem będo same problemy,niechybnie zwiększy się liczba pogrzebów policjantów,którzy ginęli na służbie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross