mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 300-milionowy Ford

300-milionowy Ford

18 listopada tego roku z taśm zakładów produkcyjnych w Dearborn w USA zjechał 300 milionowy egzemplarz Forda.

300-milionowy Ford

Firma Ford Motor Company została założona 16 czerwca 1903 roku. Obecnie jest drugim pod względem wielkości producentem samochodów na świecie, zatrudniającym około 335,000 pracowników i działającym w ponad 200 krajach na sześciu kontynentach. Grupa Ford obejmuje takie marki samochodowe jak: Aston Martin, Ford, Jaguar, Land Rover, Lincoln, Mazda, Mercury i Volvo. Gama usług związanych z rynkiem motoryzacyjnym obejmuje produkty oferowane przez: Ford Credit, Hertz oraz Quality Care.

Wśród największych samochodowych bestsellerów w historii Forda był między innymi słynny Model T, wyprodukowany od 1908 do 1927 roku w liczbie ponad 15 milionów sztuk. Jednak najliczniejszą rodziną modeli Forda jest produkowana od wielu lat linia półciężarówek (pick-up) F-Series, które do tej pory znalazły 29 milionów nabywców. W Europie najlepsze były Ford Fiesta, Taunes, Granada oraz Transit.

Ford nie zamierza spoczywać na laurach. W przyszłym roku zostanie wprowadzonych 40 nowych modeli na całym świecie, w tym najnowszy Mustang, zaś w ciągu najbliższych pięciu planowane jest wprowadzenie 200 nowych produktów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!