mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 300 tysięcy hybrydowych Toyot

300 tysięcy hybrydowych Toyot

Toyota zamierza w przyszłym roku sprzedać 300 tysięcy aut z napędem hybrydowym (spalinowo-elektrycznym). Główną przeszkodą mogą być jedynie moce produkcyjne zakładów Toyoty.

O nowych planach największego japońskiego koncernu samochodowego oficjalnie poinformował prezes zarządu Fujio Cho. Choć miliardy dolarów przeznaczane są obecnie przez wszystkie największe firmy motoryzacyjne na badania i rozwój technologii ogniw paliwowych wykorzystujących wodór, to jednak wg ekspertów trzeba jeszcze co najmniej 10 lat, aby mogły być one wykorzystywane w masowej produkcji. Dlatego też modele hybrydowe cieszą się coraz większą popularnością, ze względów ekonomicznych i środowiskowych.

W zeszłym roku Toyota sprzedała 53.293 samochody z napędem hybrydowym, w tym liczba ta zostanie przynajmniej podwojona, a w 2005 roku ma wynieść już 300 tys. Na początku tego tygodnia przedstawiciele firmy oficjalnie ogłosili zwiększenie miesięcznej produkcji modelu Prius z 10 tys. do 15 tys. w 2005 r., co ma być odpowiedzią na duży popyt na ten model. Na początku przyszłego roku koncern planuje też wprowadzić do sprzedaży dwa hybrydowe modele z segmentu SUV: Toyotę Highlander oraz Lexusa RX400H.

"Jedynym problemem może być wyprodukowanie takiej liczby aut z napędem hybrydowym - powiedział Cho - jednak mamy na to cały rok i aby ten cel osiągnąć zwiększymy nasze wysiłki." Obecnie hybrydowe modele produkowane są wyłącznie w Japonii, jednak rozważane jest przeniesienie części tej produkcji do zakładów Toyoty w USA.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.