mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 300-tysięczny Colt w Niemczech

300-tysięczny Colt w Niemczech

W połowie kwietnia zarejestrowano w Niemczech 300-tysięcznego Colta. To czyni ten model (obecnie 6-tej generacji) – najpopularniejszym japońskim samochodem poruszającym się po niemieckich drogach.

300-tysięczny Colt w Niemczech

Kolejnym jest model Lancer – ponad 210 tys. zarejestrowanych egzemplarzy w Niemczech.

Pierwsza generacja Mitsubishi Colta miała swój europejski debiut podczas salonu w Genewie w marcu 1978 r., prezentacja na rynku niemieckim odbyła się w grudniu tego samego roku. Kolejne generacje pojawiały się odpowiednio w lutym 1984, wrześniu 1988, maju 1992 i marcu 1996 roku.

Obecna 6-ta generacja tego modelu, dostępna w sprzedaży od czerwca ubiegłego roku, jest pierwszym Coltem powstającym w Europie, w fabryce Mitsubishi, w Born (Holandia). Powstaje w dwóch typach nadwozia i może być wyposażony w jeden z sześciu różnych silników. Należą do nich między innymi dwa nowoczesne diesle w technice common-rail oraz 1,5 litrowa jednostka benzynowa z turbodoładowaniem, napędzająca usportowioną wersję Colta CZT.

Od momentu prezentacji na niemieckim rynku w czerwcu 2004 r. do końca marca 2005 r. zarejestrowano już 10 tys. egzemplarzy 6-tej generacji Colta w Niemczech, co stanowi prawie 25% z 40 tys. sprzedanych Coltów w Europie od końca maja 2004 r.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.