mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 300-tysięczny Colt w Niemczech

300-tysięczny Colt w Niemczech

W połowie kwietnia zarejestrowano w Niemczech 300-tysięcznego Colta. To czyni ten model (obecnie 6-tej generacji) – najpopularniejszym japońskim samochodem poruszającym się po niemieckich drogach.

300-tysięczny Colt w Niemczech

Kolejnym jest model Lancer – ponad 210 tys. zarejestrowanych egzemplarzy w Niemczech.

Pierwsza generacja Mitsubishi Colta miała swój europejski debiut podczas salonu w Genewie w marcu 1978 r., prezentacja na rynku niemieckim odbyła się w grudniu tego samego roku. Kolejne generacje pojawiały się odpowiednio w lutym 1984, wrześniu 1988, maju 1992 i marcu 1996 roku.

Obecna 6-ta generacja tego modelu, dostępna w sprzedaży od czerwca ubiegłego roku, jest pierwszym Coltem powstającym w Europie, w fabryce Mitsubishi, w Born (Holandia). Powstaje w dwóch typach nadwozia i może być wyposażony w jeden z sześciu różnych silników. Należą do nich między innymi dwa nowoczesne diesle w technice common-rail oraz 1,5 litrowa jednostka benzynowa z turbodoładowaniem, napędzająca usportowioną wersję Colta CZT.

Od momentu prezentacji na niemieckim rynku w czerwcu 2004 r. do końca marca 2005 r. zarejestrowano już 10 tys. egzemplarzy 6-tej generacji Colta w Niemczech, co stanowi prawie 25% z 40 tys. sprzedanych Coltów w Europie od końca maja 2004 r.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Nowe radiowozy polskiej policji - BMW 330i
Polska drogówka się zbroi - flota BMW 330i xDrive trafi pod koniec listopada na ulice. Krajowa Izba Odwoławcza odrzuciła odwołania pozostałych oferentów, którzy proponowali takie modele jak Volkswagen Passat czy Skoda Superb.
Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic Sky is the limit – Nowa Mazda CX-5 nie zna granic