mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 30 tys. Loganów w 3 miesiące

30 tys. Loganów w 3 miesiące

W ciągu trzech miesięcy od debiutu rynkowego Dacia sprzedała i przyjęła zamówienia łącznie już na 30.000 egzemplarzy modelu Logan.

30 tys. Loganów w 3 miesiące

W tym czasie sprzedano 19.015 aut oraz przyjęto 11.830 zamówień i to tylko na sześciu rynkach włączając w to rynek rumuński, który jest na razie głównym rynkiem sprzedaży. W Rumunii Logan jest już drugim najbardziej popularnym modelem Dacii z łączną liczbą sprzedanych aut w wysokości 14.751 egzemplarzy. W samym tylko listopadzie Logan był najlepiej sprzedającym się autem z 4.304 sprzedanymi autami.

22% sprzedaży (4.264 sztuk) trafiło na rynki zagraniczne. I tak po kolei były to od 1 października Chorwacja, od 14 października Serbia i Czarnogóra oraz Słowacja, od 16 października Węgry, od 30 października Czechy i od 19 listopada Turcja.

Oprócz dobrego wyniku sprzedaży przyjeto już także zamówienia na 11.830 kolejnych Loganów, z czego 9.500 w Rumunii. Aby zaspokoić wysoki popyt na ten model fabryka Dacii w Piseti (Rumunia) będzie musiała rozpocząć produkcję w systemie trzyzmianowym.

Kolejnymi rynkami, na których pojawi się Logan będą Syria, Słowewnia, Polska i Liban. Na rynkach Europy Zach. model ten zadebiutuje w połowie przyszłego roku, choć już pojawiły się pogłoski, iż prywatni importerzy będą na własną rękę sprowadzać Dacię Logan.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Punkty karne przez internet od 24 kwietnia
Wielu kierowców długo czekało na taką możliwość. Usługa umożliwiająca sprawdzenie liczby punktów karnych jest już praktycznie gotowa. Jednak premiera nastąpi prawdopodobnie później niż to komunikowano.