mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 30% wzrost sprzedaży Mitsubishi w Polsce

30% wzrost sprzedaży Mitsubishi w Polsce

Firma MMC Car Poland - wyłączny dystrybutor samochodów Mitsubishi w Polsce, zanotowała 29,4% wzrost sprzedaży w pierwszym półroczu bieżącego roku.

W tym okresie klienci kupili 1663 auta tej marki (w porównaniu do 1285 sprzedanych w analogicznym okresie roku poprzedniego). Największy wzrost zanotowały modele Outlander i L200. Aż 359 klientów zdecydowało się na debiutujące niedawno modele Lancer i Lancer Evolution VIII.

Nadal najpopularniejszym modelem Mitsubishi w Polsce jest Space Star – sprzedano 677 takich aut, co oznacza zwyżkę o 11,9% w porównaniu do tego samego okresu ubiegłego roku (605 samochodów). 353 klientów zdecydowało się na zakup Mitsubishi Carismy. Od początku roku sprzedano 196 Lancerów w wersji sedan i 23 Lancery Evolution VIII (te auta pojawiło się w sprzedaży w czerwcu) oraz 140 Lancerów kombi. Tym samym w zaledwie miesiąc roczny plan sprzedaży Lancera Evolution VIII (30 aut) został zrealizowany w 76 procentach.

Wśród modeli z napędem na 4 koła najwyższy wzrost dotyczył modelu Outlander (1480%) - sprzedano 79 takich aut. Sprzedaż pickupa L200 (21 samochodów) zwiększyła się o 200%. 95 klientów stało się właścicielami Pajero Pinina.

Warto podkreślić, że wzrost sprzedaży Mitsubishi w Polsce przewyższył tempo wzrostu całego rynku, co powiększyło udział aut tej marki w ogólnej sprzedaży na naszym rynku do 0,85%.

Gama aut sprzedawanych w Polsce obejmuje produkowane w holenderskiej fabryce NedCar modele Carisma i Space Star, powstający w fabryce Pinifarina Pajero Pinin, oraz importowane z Japonii modele Lancer w debiutującej w czerwcu 2004 roku wersji sedan, Lancer kombi, sportowy Lancer Evolution VIII a także terenowe auta Outlander i Pajero. We wrześniu w polskiej ofercie pojawi się Mitsubishi Colt – nowy model niezwykle ważny dla Mitsubishi w Europie, który produkowany jest w fabryce NedCar.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
Plebiscyt Best Cars 2019 ? zagłosuj!
W tym roku po raz 25. oddajecie swoje głosy na ulubione samochody, a my jak co roku jednej osobie wręczymy nagrodę główną ? nowe Subaru XV!