mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 355 dni do Dodge'a Challengera

355 dni do Dodge'a Challengera

Dodge Challenger, którego wersja produkcyjna zostanie zaprezentowana w przyszłym roku podczas salonu Chicago Auto Show, będzie wytwarzany w kanadyjskiej fabryce DaimlerChrysler.

355 dni do Dodge'a Challengera

Pierwsza prezentacja nowej generacji Challengera, wówczas jeszcze jako auta koncepcyjnego, miała miejsce w styczniu 2006 podczas targów w Detroit. Ogromne zainteresowanie publiczności sprawiło, że nie tylko podjęto decyzję o jego produkcji, ale także znacznie zintensyfikowano prace. Miernikiem przygotowań do produkcji Challengera będzie wielki zegar odliczający czas pozostały do prezentacji wersji produkcyjnej samochodu, przewidzianej w Chicago. W dniu 16 lutego do tego wydarzenia pozostało jeszcze 355 dni.

Pracujący w systemie trzyzmianowym zakład Brampton położony niedaleko Toronto wytwarza obecnie samochody Chrysler 300C, Dodge Charger oraz Dodge Magnum. Przygotowania do rozpoczęcia produkcji samochodów Dodge Challenger  w 2008 roku już trwają.

Jako pojazd dwudrzwiowy, wyposażony w silnik HEMI V-8 napędzający koła tylne, wersja produkcyjna Dodge Challengera 2008 nawiązywać będzie do swej historycznej świetności, lecz także i współczesnych korzeni. Będzie to pierwszy samochód Chrysler Group w stylizacji coupe zbudowany na pełnowymiarowej platformie pochodzącej z cieszących się dużym powodzeniem modeli Chrysler 300C, Dodge Charger i Dodge Magnum.

Zobacz więcej o samochodach marki Dodge

Czytaj także:
Zielone światło dla Challengera (2006-07-04)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Challenger Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Challenger

Podobne wiadomości:

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż Hellcat

Hennessey Dodge Viper Venom - więcej niż...

Samochody luksusowe 2016-07-14

Dodge Viper, inaczej niż tańsze modele Dodge, czyli Challenger i Charger, nie doczekał się wersji Hellcat, czyli wspomaganej kompresorem 707-konnej odmiany. Ale sposób na zwiększenie osiągów mają inzynierowie z Hennessey Performance.

 

Komentuj:

~wojtek 2007-08-01

Dodge są trwałymi autami i maja dobre silniki tylko ze cena jest kosmiczna,i niestać na taki samochód.Porsche niech sie umyje do Challengera.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Autosan chce sprzedawać gaz
Autosan chce sprzedawać gaz
Władze spółki Autosan szukają sposobów na zwiększenie przychodów i atrakcyjności oferty. Polski producent autobusów poinformował o zawarciu porozumienia z największym dostawcą gazu w Polsce – grupą PGNiG.