mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 355 dni do Dodge'a Challengera

355 dni do Dodge'a Challengera

Dodge Challenger, którego wersja produkcyjna zostanie zaprezentowana w przyszłym roku podczas salonu Chicago Auto Show, będzie wytwarzany w kanadyjskiej fabryce DaimlerChrysler.

355 dni do Dodge'a Challengera

Pierwsza prezentacja nowej generacji Challengera, wówczas jeszcze jako auta koncepcyjnego, miała miejsce w styczniu 2006 podczas targów w Detroit. Ogromne zainteresowanie publiczności sprawiło, że nie tylko podjęto decyzję o jego produkcji, ale także znacznie zintensyfikowano prace. Miernikiem przygotowań do produkcji Challengera będzie wielki zegar odliczający czas pozostały do prezentacji wersji produkcyjnej samochodu, przewidzianej w Chicago. W dniu 16 lutego do tego wydarzenia pozostało jeszcze 355 dni.

Pracujący w systemie trzyzmianowym zakład Brampton położony niedaleko Toronto wytwarza obecnie samochody Chrysler 300C, Dodge Charger oraz Dodge Magnum. Przygotowania do rozpoczęcia produkcji samochodów Dodge Challenger  w 2008 roku już trwają.

Jako pojazd dwudrzwiowy, wyposażony w silnik HEMI V-8 napędzający koła tylne, wersja produkcyjna Dodge Challengera 2008 nawiązywać będzie do swej historycznej świetności, lecz także i współczesnych korzeni. Będzie to pierwszy samochód Chrysler Group w stylizacji coupe zbudowany na pełnowymiarowej platformie pochodzącej z cieszących się dużym powodzeniem modeli Chrysler 300C, Dodge Charger i Dodge Magnum.

Zobacz więcej o samochodach marki Dodge

Czytaj także:
Zielone światło dla Challengera (2006-07-04)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Dodge Challenger Wszystko o Dodge
Tematy w artykule: Dodge Dodge Challenger

Podobne wiadomości:

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Koncern FCA mieszał przy spalinach?

Aktualności 2017-01-17

Dodge Viper zniknie z rynku

Dodge Viper zniknie z rynku

Samochody luksusowe 2015-10-14

Komentuj:

~wojtek 2007-08-01

Dodge są trwałymi autami i maja dobre silniki tylko ze cena jest kosmiczna,i niestać na taki samochód.Porsche niech sie umyje do Challengera.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Ford Ka+ po face-liftingu - nowa wersja Active
Nowy Ford Focus zadebiutuje dopiero po imprezie w Genewie, ale na szwajcarskich halach wystawowych nie zabraknie kilku nowości od producenta spod tego znaku. Jedną z nich będzie odświeżony Ford Ka+.