mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 37 zmian nowego Actrosa

37 zmian nowego Actrosa

28 stycznia 2008 rozpoczyna się sprzedaż nowego Actrosa. Do trzeciej generacji Mercedes-Benz Actros zostało wprowadzonych 37 udoskonaleń w obrębie ekonomiczności, komfortu, bezpieczeństwa i designu.

37 zmian nowego Actrosa
Jedno z udoskonaleń to zmodernizowana skrzynia biegów Mercedes PowerShift 2, która będzie montowana standardowo we wszystkich pojazdach drogowych Mercedes-Benz Actros. Tym samym Mercedes-Benz jest pierwszym producentem samochodów użytkowych standardowo oferującym w pełni zautomatyzowaną skrzynię biegów w ciężkich samochodach ciężarowych.

Mercedes PowerShift stanowi połączenie mechanicznej skrzyni biegów z elektronicznym układem sterującym, który oprócz zautomatyzowanego przełączania biegów i uruchamiania sprzęgła zawiera też wiele innych funkcji obsługowych. Jego zalety są w praktyce korzyściami, jakie klient odnosi z komfortowej, ekonomicznej i bezpiecznej jazdy. W obliczu zwiększającego się cały czas natężenia ruchu drogowego zautomatyzowany system przełączania biegów jest kolejnym elementem przyczyniającym się do wzrostu bezpieczeństwa komunikacyjnego.

Napędem nowego Actrosa są popularne silniki z technologią BlueTec. To silniki V6 w sześciu klasach mocy – od 235 kW (320 KM) do 350 kW (476 KM) – oraz silniki V8 w trzech klasach mocy – od 375 kW (510 KM) do 440 kW (598 KM).

Po raz pierwszy w samochodzie ciężarowym zastosowano regulację umożliwiającą wypoziomowanie łóżka komfortowego (górnego). Umożliwia ona relaksujący sen również na nierównych drogach. Także dolne łóżko ma teraz elastyczny i komfortowy stelaż. Ulepszona klimatyzacja postojowa gwarantuje utrzymanie stałych temperatur i lepszy klimat we wnętrzu kabiny. Udoskonalony układ kierowniczy w ciągnikach siodłowych z zawieszeniem pneumatycznym jest jeszcze bardziej precyzyjny i zapewnia większą stabilność toru jazdy oraz niewrażliwość na koleiny.

„Mieszkanie w nowym Actrosie” stało się jeszcze bardziej praktyczne, dzięki zamontowaniu dużego lusterka do golenia z regulacją nachylenia, łatwego do ustawienia stolika składanego i dwóch uchwytów na ręczniki lub pranie. Nowy Actros oferowany jest z pakietami komfortowymi – Basic i Top.

Nowego Actrosa można zamawiać od 28 stycznia 2008. Produkcja rozpocznie się w lipcu tego roku. Szerokiej publiczności nowy Actros zostanie przedstawiony po raz pierwszy na Międzynarodowych Targach Pojazdów Użytkowych IAA w Hanowerze.
Tematy w artykule: Actros

Podobne wiadomości:

Mercedes Actros - w konwoju bez ingerencji kierowcy

Mercedes Actros - w konwoju bez ingerencji...

Ciężarówki i Autobusy 2016-04-12

Specjalne Mercedesy dla wojska

Specjalne Mercedesy dla wojska

Aktualności 2013-07-01

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.