Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 38 Rajd Barbórki Warszawskiej

38 Rajd Barbórki Warszawskiej

W sobotę, 2 grudnia, rusza 38 edycja Rajdu Barbórki.

Pierwsza sobota grudnia jest dniem, w którym całe polskie środowisko rajdowe skupia sie wokół tzw. "Kryterium Asów". To już 38 edycja tej prestiżowej imprezy. Barbórka Warszawska nie jest wprawdzie zaliczana do Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski, nie mniej jednak cieszy się dużą popularnością zarówno wśród kibiców jak i kierowców. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż poza całą polską czołówką swój udział zgłosił również fiński zespół Harri Rovanperä i Risto Pietilainenem startujący Seatem Cordobą WRC. Jest to duet biorący udział w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata, a więc walka na trasie rajdu będzie niezwykle interesująca. W miniony weekend, w Rajdzie Wielkiej Brytanii będącym ostatnią eliminacją Mistrzostw Świata, kierowca ten zajął wysokie dziesiąte miejsce, a w końcowej klasyfikacji Mistrzostw Świata zajął miejsce dziewiąte.

Równie ciekawy skład widać na liście samochodów startujących w Warszawskiej Barbórce. Na trasie rajdu pojawi się aż 8 samochodów WRC a wśród nich Ford, Focus, Subaru Impreza, Toyota Corolla oraz Seat Cordoba EVO III. Rajd Barbórki będzie również rejestrowany przez TVP. W niedzielę, 3 grudnia, zobaczymy godzinną emisję między 19.00 a 20.00. Oficjalna strona rajdu znajduje się pod adresem: http://www.ak-polski.org.pl/sport/Barb2000.htm

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Nowe silniki i skrzynia biegów z polskich fabryk Toyoty
Pod koniec 2018 r. w Wałbrzychu Toyota Motor Manufacturing Poland rozpocznie produkcję nowych przekładni do hybrydowych modeli Toyoty. Z kolei w 2017 i 2019 roku będą montowane nowe silniki w fabyrce w Jelczu-Laskowicach.