mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 3M buduje kolejną fabrykę we Wrocławiu

3M buduje kolejną fabrykę we Wrocławiu

Firma 3M rozpoczyna budowę nowej, mającej 9500 m2 fabryki. Pierwszy etap projektu zostanie zakończony 30 listopada 2007 roku. Zgodnie z planem – pierwsza linia produkcyjna ma ruszyć w grudniu 2007 r. Początkowo fabryka będzie produkować folie do etykiet oraz taśmy i błony klejowe do laminowania. Nowa inwestycja jest warta około 21 milionów USD.

3M buduje kolejną fabrykę we Wrocławiu

W związku z otwarciem nowego zakładu produkcyjnego, 3M Poland zatrudni początkowo ok. 75 osób i stopniowo będzie zwiększać zatrudnienie. Firma poszukuje przede wszystkim wykwalifikowanych inżynierów ze znajomością języka angielskiego.
 
Folie 3M do etykiet, które będą produkowane w nowej fabryce, wykorzystywane są w produkcji przemysłowej, m.in. w przemyśle motoryzacyjnym (w maszynach i urządzeniach lub elektronice). Taśmy i błony klejowe do laminowania są stosowane są do produkcji samoprzylepnych emblematów oraz w klawiaturach membranowych.

Firma 3M ma swoje przedstawicielstwo w Polsce od 1976 roku. Posiada swoje oddziały w Katowicach, Gdańsku i Wrocławiu, jej centrala znajduje się w Warszawie. W minionym roku łączna wartość sprzedaży firmy 3M Poland Sp. z o.o. wyniosła 368,4 mln zł.

Przeczytaj także:

Dolny Śląsk - ulubieniec światowych koncernów (2007-11-22)

Rośnie Toyota w Wałbrzychu (2007-04-12)

Pilkington zainwestuje w Sandomierzu? (2007-03-16)


 


Podobne wiadomości:

Pilkington zainwestuje w Sandomierzu?

Pilkington zainwestuje w Sandomierzu?

Aktualności 2007-03-16

Rośnie Toyota w Wałbrzychu

Rośnie Toyota w Wałbrzychu

Aktualności 2007-04-12

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.