mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 3, 2, 1, start do Sardynii!

3, 2, 1, start do Sardynii!

Kończy się powoli pierwsza tercja tegorocznego meczu o czempionat WRC. W piątym rajdzie sezonu, na szesnaście rozgrywanych w tym roku, kierowcy zmagają się z szutrami włoskiej wyspy.

3, 2, 1, start do Sardynii!

Dopiero druga edycja rajdu wystartowała dziś rano z luksusowej mariny w nadbrzeżnym Porto Cervo. Dalej kierowcy ruszyli do walki na sześciu dzisiejszych odcinkach specjalnych.

Pierwszy w stawce po czterech dotychczasowych eliminacjach jest Norweg Petter Solberg w Subaru Impreza WRC. Mr Hollywood na pewno będzie chciał powtórzyć zeszłoroczny sukces, kiedy to zdominował pierwszą edycję wyspiarskich zawodów.

Świetny na wczorajszych jazdach-rozgrzewce, ma handicap w porównaniu do reszty stawki. Startując z "pole-position" będzie musiał jednak atakować od początku by odrobić czas tracony na odgarnianiu luźnego szutru.

Pierwszy dzisiejszy odcinek padł łupem Marcusa Gronholma w Peugeocie 307 WRC, a tuż za nim uplasował się Harri Rovanpera w Mitsubishi Lancer WRC (!). Jak widać Japończycy stale ulepszają swoją rajdówkę. Również drugi kierowca zespołu, Gigi Galli, jest dobry i uplasował się na piątym miejscu.

Solberg zajął na pierwszym OS-ie trzeci stopień podium, a jego największy rywal, drugi w klasyfikacji kierowców, tracący jedynie jeden punkt Francuz Sebastien Loeb, dojechał dopiero na ósmym miejscu. Z pewnością Solberg bedzie chciał wygrać nie jedną walkę, ale całą bitwę z Francuzem.

W takiej stawce liczą się jednak także inni świetni kierowcy. Przykład na to mieliśmy na drugiej dzisiejszej próbie, gdzie Norweg miał identyczny czas jak Markko Martin i drugi kierowca Subaru Chris Atkinson (!).

Cały rajd to 17 oesów o łącznej długości ponad 350 kilometrów i na pewno walka będzie toczyć się do samego końca, w niedzielę po południu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.