mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 3, 2, 1, start do Sardynii!

3, 2, 1, start do Sardynii!

Kończy się powoli pierwsza tercja tegorocznego meczu o czempionat WRC. W piątym rajdzie sezonu, na szesnaście rozgrywanych w tym roku, kierowcy zmagają się z szutrami włoskiej wyspy.

3, 2, 1, start do Sardynii!

Dopiero druga edycja rajdu wystartowała dziś rano z luksusowej mariny w nadbrzeżnym Porto Cervo. Dalej kierowcy ruszyli do walki na sześciu dzisiejszych odcinkach specjalnych.

Pierwszy w stawce po czterech dotychczasowych eliminacjach jest Norweg Petter Solberg w Subaru Impreza WRC. Mr Hollywood na pewno będzie chciał powtórzyć zeszłoroczny sukces, kiedy to zdominował pierwszą edycję wyspiarskich zawodów.

Świetny na wczorajszych jazdach-rozgrzewce, ma handicap w porównaniu do reszty stawki. Startując z "pole-position" będzie musiał jednak atakować od początku by odrobić czas tracony na odgarnianiu luźnego szutru.

Pierwszy dzisiejszy odcinek padł łupem Marcusa Gronholma w Peugeocie 307 WRC, a tuż za nim uplasował się Harri Rovanpera w Mitsubishi Lancer WRC (!). Jak widać Japończycy stale ulepszają swoją rajdówkę. Również drugi kierowca zespołu, Gigi Galli, jest dobry i uplasował się na piątym miejscu.

Solberg zajął na pierwszym OS-ie trzeci stopień podium, a jego największy rywal, drugi w klasyfikacji kierowców, tracący jedynie jeden punkt Francuz Sebastien Loeb, dojechał dopiero na ósmym miejscu. Z pewnością Solberg bedzie chciał wygrać nie jedną walkę, ale całą bitwę z Francuzem.

W takiej stawce liczą się jednak także inni świetni kierowcy. Przykład na to mieliśmy na drugiej dzisiejszej próbie, gdzie Norweg miał identyczny czas jak Markko Martin i drugi kierowca Subaru Chris Atkinson (!).

Cały rajd to 17 oesów o łącznej długości ponad 350 kilometrów i na pewno walka będzie toczyć się do samego końca, w niedzielę po południu.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.