mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 3 miliony Swiftów

3 miliony Swiftów

W 2004 roku na rynku światowym pojawiła się trzecia odsłona Suzuki Swift, która była dla japońskiego koncernu samochodem globalnym. Po ponad ośmiu latach od wprowadzenia do sprzedaży wyprodukowanych zostało 3 miliony egzemplarzy.

3 miliony Swiftów

Swift debiutował w Japonii w listopadzie 2004. Rok później Suzuki rozpoczęło jego produkcję i dystrybucję na innych rynkach, włączając Węgry, Indie i Chiny, a w marcu 2012 także w Tajlandii. Dziś Swift jest dostępny w ponad 120 państwach na całym świecie.

Suzuki Motor Corporation w latach 2004-2013 sprzedało łącznie trzy miliony sztuk Swifta. Z tej liczby na rynek europejski trafił prawie co czwarty Swift (23%), na japoński 13%, a z kolei niemalże co drugi Swift (45%) znalazł kupca w Indiach. Aż milion Swiftów sprzedano w okresie dwóch ostatnich lat (styczeń 2011 – styczeń 2013 roku).

W 2010 roku wprowadzona została obecna generacja Swifta. Popularny model Suzuki zyskał jeszcze bardziej atrakcyjną stylistykę i lepsze osiągi. W salonach jest dostępny od 43.900 złotych.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Suzuki Swift
Suzuki Swift
Cena podstawowa już od: 48 400 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Suzuki Swift Wszystko o Suzuki
Tematy w artykule: Suzuki Suzuki Swift

Podobne wiadomości:

Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia z przecieku

Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia z przecieku

Aktualności 2017-09-06

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch z Japonii

Suzuki Swift Sport - ostry i lekki hot-hatch...

Premiery 2017-09-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross