mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 3 miliony na koncie Toyoty Prius

3 miliony na koncie Toyoty Prius

Wraz z końcem czerwca skumulowana globalna sprzedaż najpopularniejszej obecnie hybrydy na świecie, czyli Toyoty Prius, przekroczyła 3 miliony egzemplarzy. Choć hybrydy pojawiają się w ofercie coraz większej liczby producentów, to jednak wciąż zdecydowanym liderem w tym segmencie pozostaje Toyota.

3 miliony na koncie Toyoty Prius
Debiutująca w 1997 roku pierwsza generacja Toyoty Prius była pierwszym masowo produkowanym modelem z benzynowo-elektrycznym napędem. Wprawdzie ciężko mówić o jakiejś ogromnej popularności tego modelu - łączna sprzedaż tego auta wyniosła 123 tys. egzemplarzy - to jednak stworzył on podwaliny pod sukces swoich następców. Druga generacja Priusa, która na rynku pojawiła się pod koniec 2003 roku i była produkowana do końca 2009 roku, sprzedana została już w liczbie 1.192 tys. sztuk.

Prawdziwym bestsellerem można jednak nazwać dopiero trzecią generację Priusa. Wprawdzie model ten na rynku jest dopiero cztery lata już może pochwalić się 1.688 tys. sprzedanych egzemplarzy na całym świecie. Jeśli dodamy do tego wersje Prius+, Prius c oraz Prius Plug-in, to okaże się, że łączna sprzedaż najnowszej generacji rodziny Priusa przekroczyła już dwa miliony aut.

Dzisiejszy sukces Priusa z pewnością nie miałby miejsca, gdyby nie ogromny postęp, jaki Toyota poczyniła w segmencie aut hybrydowych. Przede wszystkim o blisko dwie trzecie zredukowany został koszt wytworzenia napędu hybrydowego, a jednocześnie emisja CO2 zmalała z 114 g/km do 89 g/km.


Od momentu premiery pierwszej generacji Priusa napęd hybrydowy stał się równocześnie najważniejszą technologią w tym japońskim koncernie. Dziś hybrydowe wersje oferowane są także w takich modelach jak Auris czy Yaris, a więc kluczowych z punktu widzenia europejskiego rynku modelach Toyoty.

Gdyby nie sukces Toyoty Prius, zapewne nie byłoby także dziś takiego zainteresowania napędem hybrydowym wśród konkurencyjnych koncernów. Napęd ten staje się coraz powszechniejszy i coraz więcej producentów wprowadza go do swojej oferty.

Sprawdź dostępne konfiguracje:

Toyota Prius
Toyota Prius
Cena podstawowa już od: 119 900 PLN brutto
Dostępne nadwozia: hatchback-5dr. kombi-5dr.

Podobne wiadomości:

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Toyota, Mazda i Denso utworzyły alians

Aktualności 2017-10-05

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Toyota Yaris GRMN do kupienia w internecie

Aktualności 2017-07-25

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.