mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 407 Coupe i C6 w produkcji

407 Coupe i C6 w produkcji

W fabryce należącej do grupy PSA Peugeot Citroen położonej w miejscowości Rennes ruszyła już produkcja dwóch najnowszych modeli obu marek z górnej półki.

Rozpoczęcie produkcji obu aut, Peugeota 407 Coupe oraz Citroena C6, jest wynikiem rozpoczętej w 2001 roku strategii grupy dotyczącej aut z klasy średniej wyższej oraz wyższej. Samochody obu francuskich marek bazują na tych samych rozwiązaniach oraz komponentach, co znacznie przyspiesza ich wprowadzenie do sprzedaży oraz dość znacznie redukuje koszty.

Fabryka w Rennes jest jedyną fabryką należącą do grupy PSA, w której wytwarzane są modele z wyższej półki cenowej. Łącznie powstaje tam sześć różnych wersji nadwoziowych: Peugeot 407, Peugeot 407 SW oraz Peugeot 407 Coupe a także Citroen C5 i C5 kombi oraz Citroen C6. Ponieważ design obu nowych auy różni się wyraźnie, na przygotowanie wspólnej linii produkcyjnej wydano aż 158 mln euro.

Obecnie z taśm zjeżdża codziennie 90 sztuk modelu 407 Coupe oraz 15 Citroenów C6. Docelowo co godzinę wytwarzanych ma być w sumie 20 egzemplarzy obu modeli.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Robert Kubica pojedzie bolidem Williamsa
Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanów Roberta Kubicy. Polski kierowca pojawi się w drugiej połowie października na torze Silverstone w bolidzie Williamsa.