mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 407 Coupe i C6 w produkcji

407 Coupe i C6 w produkcji

W fabryce należącej do grupy PSA Peugeot Citroen położonej w miejscowości Rennes ruszyła już produkcja dwóch najnowszych modeli obu marek z górnej półki.

Rozpoczęcie produkcji obu aut, Peugeota 407 Coupe oraz Citroena C6, jest wynikiem rozpoczętej w 2001 roku strategii grupy dotyczącej aut z klasy średniej wyższej oraz wyższej. Samochody obu francuskich marek bazują na tych samych rozwiązaniach oraz komponentach, co znacznie przyspiesza ich wprowadzenie do sprzedaży oraz dość znacznie redukuje koszty.

Fabryka w Rennes jest jedyną fabryką należącą do grupy PSA, w której wytwarzane są modele z wyższej półki cenowej. Łącznie powstaje tam sześć różnych wersji nadwoziowych: Peugeot 407, Peugeot 407 SW oraz Peugeot 407 Coupe a także Citroen C5 i C5 kombi oraz Citroen C6. Ponieważ design obu nowych auy różni się wyraźnie, na przygotowanie wspólnej linii produkcyjnej wydano aż 158 mln euro.

Obecnie z taśm zjeżdża codziennie 90 sztuk modelu 407 Coupe oraz 15 Citroenów C6. Docelowo co godzinę wytwarzanych ma być w sumie 20 egzemplarzy obu modeli.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Nowe Audi A1 Sportback - już oficjalnie!
Audi A1 to najmniejszy model w gamie niemieckiego producenta. Samochód debiutuje w pięciodrzwiowej wersji Sportback. Producent raczej nie wprowadzi do sprzedaży wariantu trzydrzwiowego.