mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 407 Coupe z dieslem

407 Coupe z dieslem

W piątek podawaliśmy Państwu informację o kontynuowanej przez PSA i Forda wspólnej inwestycji w angielską fabrykę silników diesla w Dagenham. Produkowana w niej jednostka 2.7-litra znajdzie zastosowanie w 2-drzwiowym aucie Peugeot.

407 Coupe z dieslem

Poza Jaguarem S-type i Land Roverem Discovery, teraz także Francuzi sięgną po V6 z Dagenham. 206-konny motor pojawi się jako źródło napędu w mającym zadebiutować na początku 2006 roku 407 Coupe. Stylowy następca produkowanego przez Pininfarinę 406 Coupe, przejmie diesla po tym jak pojawi się on w 407 sedan i SW.

Pewne jest, że ponad 200-konna jednostka będzie również do wyboru jako źródło napędu dla 607, ale jeszcze nie wiadomo, czy klienci będą mogli zamówić go do vana 807. W obu przypadkach byłby on znacznym wzmocnieniem palety diesli - teraz jest w niej jedynie 2-litrowy, 100-konny HDI FAP (tylko van) i 2.2-litrowy, 136-konny HDI FAP (Aktywny Filtr Cząstek Stałych).

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Sportowy Toyota Yaris na horyzoncie
Japoński producent przedstawił szkic Yarisa, który jest zapowiedzią sportowej wersji tego modelu. Na rynku samochód będzie konkurentem m.in. Forda Fiesty ST.