mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 40 lat Lotusa

40 lat Lotusa

Obecny rok jest obfity w różnego rodzaju rocznice. Jedną z nich obchodzi brytyjski producent sportowych samochodów marki Lotus. Będą to dla niego czterdzieste urodziny i z tego powodu otwiera drzwi dla zwiedzających w swojej słynnej fabryce w Hethel.

40 lat Lotusa

Pierwszy model Lotusa jaki kiedykolwiek powstał został zbudowany przez Colina Chapmana, założyciela firmy. Miało to miejsce w 1948 roku. Do masowej produkcji trafił on jednak dopiero w 1967, kiedy to powstała fabryka na terenie dawnego lotniska w Norfolk. Od tamtego momentu pracuje ona nieprzerwanie aż do chwili obecnej.

Od 1967 roku zostało tam wybudowanych ponad 72 tysiące egzemplarzy. Na 23 sierpnia szefostwo firmy zaplanowało huczne uroczystości, połączone wraz z możliwością zwiedzania hal produkcyjnych oraz przejechania się po torze testowym. "Bedzie to wielkie święto dla marki Lotus, i to dzięki Wam, entuzjastom tych samochodów z całego świata, który wspierali naszą firmę przez te lata." - powiedział dyrektor wykonawczy Mike Kimberley. Zaznaczył, też że to wszystko nie byłoby możliwe do osiągnięcia gdyby nie poświęcenie wszystkich pracowników.

Czytaj także:

Czeski Lotus (2007-04-13)

Europa S w luksusowym pakiecie (2007-03-09)

Elektryczny Lotus (2007-01-31)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: Lotus

Podobne wiadomości:

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Aktualności 2015-07-02

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Lotus 3-Eleven pojawi się w Goodwood

Aktualności 2015-06-10

Komentuj:

~mad 2007-09-16

Szkoda że tak dobre firmy radzą sobie tak marnie, Lotus nie jest wyjątkiem. Jaguar - to samo, Fiat chce go wykupić :)

~Mach 2007-09-16

Lotus to legenda, tak jak TVR, Jaguar, MG. Szkoda że te firmy tak podupadły...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.

Zalando Zalando