mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 40 lat Lotusa

40 lat Lotusa

Obecny rok jest obfity w różnego rodzaju rocznice. Jedną z nich obchodzi brytyjski producent sportowych samochodów marki Lotus. Będą to dla niego czterdzieste urodziny i z tego powodu otwiera drzwi dla zwiedzających w swojej słynnej fabryce w Hethel.

40 lat Lotusa

Pierwszy model Lotusa jaki kiedykolwiek powstał został zbudowany przez Colina Chapmana, założyciela firmy. Miało to miejsce w 1948 roku. Do masowej produkcji trafił on jednak dopiero w 1967, kiedy to powstała fabryka na terenie dawnego lotniska w Norfolk. Od tamtego momentu pracuje ona nieprzerwanie aż do chwili obecnej.

Od 1967 roku zostało tam wybudowanych ponad 72 tysiące egzemplarzy. Na 23 sierpnia szefostwo firmy zaplanowało huczne uroczystości, połączone wraz z możliwością zwiedzania hal produkcyjnych oraz przejechania się po torze testowym. "Bedzie to wielkie święto dla marki Lotus, i to dzięki Wam, entuzjastom tych samochodów z całego świata, który wspierali naszą firmę przez te lata." - powiedział dyrektor wykonawczy Mike Kimberley. Zaznaczył, też że to wszystko nie byłoby możliwe do osiągnięcia gdyby nie poświęcenie wszystkich pracowników.

Czytaj także:

Czeski Lotus (2007-04-13)

Europa S w luksusowym pakiecie (2007-03-09)

Elektryczny Lotus (2007-01-31)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Lotus
Tematy w artykule: Lotus

Podobne wiadomości:

Lotus Evora 400 - najmocniejszy i najszybszy

Lotus Evora 400 - najmocniejszy i najszybszy

Premiery 2015-02-18

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Crossover Lotusa lepszy niż Macan

Aktualności 2015-07-02

Komentuj:

~mad 2007-09-16

Szkoda że tak dobre firmy radzą sobie tak marnie, Lotus nie jest wyjątkiem. Jaguar - to samo, Fiat chce go wykupić :)

~Mach 2007-09-16

Lotus to legenda, tak jak TVR, Jaguar, MG. Szkoda że te firmy tak podupadły...

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.