mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 424 autobusy Volvo do Norwegii i Szwecji

424 autobusy Volvo do Norwegii i Szwecji

Volvo Buses otrzymało zamówienie na dostawę 424 autobusów od klientów z Norwegii i Szwecji. W Norwegii 3 operatorów, którzy wygrali dwa największe przetargi wybrało autobusy Volvo.

424 autobusy Volvo do Norwegii i Szwecji

”Zamówienie to potwierdza naszą pozycję lidera w krajach skandynawskich,” mówi Stefan Nordström, Starszy Vice President, Europa.

Concordia wygrała przetarg na obsługę połączeń w regionie Norhordaland na północ od Bergen, natomiast w regionie Romerike na północ od Oslo transport publiczny będą obsługiwały firmy Nettbuss, Unibuss i Concordia. Nastepnie, Volvo Buses zostało wybrane dostawcą autobusów i jeszcze pod koniec ubiegłego roku otrzymało kontrakt na dostawę 319 autobusów, co stanowi nieco ponad 80% dostaw.
“Jestem przekonany, iż nasz sukces to wynik bezsprzecznej efektywności naszej oferty,” mówi Svenn-Åge Løkken, szef Volvo Buses w Norwegii. “Zamówione zostały nasze sprawdzone produkty, a przez lata udowodniliśmy, iż dostarczamy autobusy zawsze na czas i najwyższej jakości”.
 
Większość zamówienia to kompletne autobusy. 225 to autobusy międzymiastowe Volvo 8700, które zostaną zbudowane w naszej fabryce we Wrocławiu. 30 to autobusy międzymiastowe Volvo 8500, które zostaną zbudowane w naszej fabryce w Säffle, w Szwecji. Pozostała część zamówienia to podwozia, które zostaną zabudowane w Norwegii przez firmę Vest.
Operator wybrał autobusy przyjazne środowisku. Autobusy będą wyposażone w silniki 7 i 12-litrowe spełniające normy EURO V, które zaczną obowiązywać jesienią oraz bardziej rygorystyczne standardy EEV. Autobusy zostaną dostarczone wiosną, a na ulice wyjadą najpóźniej latem.

W Szwecji firma Concordia zamówiła 105 autobusów. Większość z nich to Volvo 8500, z których po 40 trafi do Sztokholmu i Goteborga. Zamówienie obejmuje 15 autobusów turystycznych Volvo 9700 dla firmy Swebus Express. Autobusy będę dostarczane od kwietnia do października.

Tematy w artykule: produkcja autobusow Buses

Podobne wiadomości:

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do Szwecji

Wrocławskie Volvo dostarczy 276 autobusów do...

Ciężarówki i Autobusy 2015-05-26

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z homologacją

Ursus Ekovolt - polski autobus elektryczny z...

Aktualności 2015-04-16

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Subaru Impreza - premiera we Frankfurcie
Już jesienią na salonie motoryzacyjnym we Frankfurcie pojawi się nowa generacja Subaru Imprezy. Japoński producent uchylił właśnie rąbka tajemnicy na temat kolejnej odsłony kultowego modelu.
Austria. Czas na oddech Austria. Czas na oddech