mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 424 autobusy Volvo do Norwegii i Szwecji

424 autobusy Volvo do Norwegii i Szwecji

Volvo Buses otrzymało zamówienie na dostawę 424 autobusów od klientów z Norwegii i Szwecji. W Norwegii 3 operatorów, którzy wygrali dwa największe przetargi wybrało autobusy Volvo.

424 autobusy Volvo do Norwegii i Szwecji

”Zamówienie to potwierdza naszą pozycję lidera w krajach skandynawskich,” mówi Stefan Nordström, Starszy Vice President, Europa.

Concordia wygrała przetarg na obsługę połączeń w regionie Norhordaland na północ od Bergen, natomiast w regionie Romerike na północ od Oslo transport publiczny będą obsługiwały firmy Nettbuss, Unibuss i Concordia. Nastepnie, Volvo Buses zostało wybrane dostawcą autobusów i jeszcze pod koniec ubiegłego roku otrzymało kontrakt na dostawę 319 autobusów, co stanowi nieco ponad 80% dostaw.
“Jestem przekonany, iż nasz sukces to wynik bezsprzecznej efektywności naszej oferty,” mówi Svenn-Åge Løkken, szef Volvo Buses w Norwegii. “Zamówione zostały nasze sprawdzone produkty, a przez lata udowodniliśmy, iż dostarczamy autobusy zawsze na czas i najwyższej jakości”.
 
Większość zamówienia to kompletne autobusy. 225 to autobusy międzymiastowe Volvo 8700, które zostaną zbudowane w naszej fabryce we Wrocławiu. 30 to autobusy międzymiastowe Volvo 8500, które zostaną zbudowane w naszej fabryce w Säffle, w Szwecji. Pozostała część zamówienia to podwozia, które zostaną zabudowane w Norwegii przez firmę Vest.
Operator wybrał autobusy przyjazne środowisku. Autobusy będą wyposażone w silniki 7 i 12-litrowe spełniające normy EURO V, które zaczną obowiązywać jesienią oraz bardziej rygorystyczne standardy EEV. Autobusy zostaną dostarczone wiosną, a na ulice wyjadą najpóźniej latem.

W Szwecji firma Concordia zamówiła 105 autobusów. Większość z nich to Volvo 8500, z których po 40 trafi do Sztokholmu i Goteborga. Zamówienie obejmuje 15 autobusów turystycznych Volvo 9700 dla firmy Swebus Express. Autobusy będę dostarczane od kwietnia do października.

Tematy w artykule: produkcja autobusow Buses

Podobne wiadomości:

Autosan zrealizował kolejne zamówienie

Autosan zrealizował kolejne zamówienie

Ciężarówki i Autobusy 2014-12-09

Autosan realizauje zamówienie dla spółki POL-MIEDŹ

Autosan realizauje zamówienie dla spółki...

Ciężarówki i Autobusy 2014-10-30

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.