mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 43. Barbórka Warszawska

43. Barbórka Warszawska

Już 3 grudnia rozpocznie się jedna z najbardziej prestiżowych imprez sportowo-motoryzacyjnych w Polsce - 43. Rajd Barbórka Warszawska. Co roku impreza, nazywana także 'Kryterium Asów' przyciąga najpopularniejszych kierowców rajdowych, wyścigowych, a także tych, startujących w rally-crossie.

43. Barbórka Warszawska

Barbórka Warszawska jest imprezą, która już od lat kończy sezon zmagań w sportach motorowych. Mimo, że całkowity dystans Barbórki nie przekracza często długości nawet jednego odcinka specjalnego tradycyjnego rajdu to i tak uważana jest przez startujące tam załogi za jedną z najtrudniejszych i najbardziej wymagających imprez motoryzacyjnych w kraju. Animuszu całemu samochodowemu spektaklowi dodaje zmienna pogoda, ogromne zainteresowanie mediów i oczywiście duża publiczność, która na słynnej, rozgrywanej w godzinach wieczornych próbie przebiegającej przez ulicę Karową zagrzewa kierowców do efektownej jazdy.

A jeśli o kierowcach mowa. Na starcie tegorocznej 43. Barbórki Warszawskiej zobaczyć będzie można między innymi Krzysztofa Hołowczyca, który według nieoficjalnych informacji pojedzie za kierownicą Peuegota 206 WRC, tegorocznego Mistrza Polski w rajdach samochodowych – Leszka Kuzaja w Subaru Impreza czy też Bohdana Ludwiczaka - wielokrotnego Mistrza Polski w rally-crossie, który na niezmiernie trudne technicznie odcinki wystawi 500-konnego Forda Focusa.

Na trasie pojawi się także cała plejada aut rajdowych gr. N w której wystartują między innymi Michał Bębenek, Tomasz Kuchar czy też Michał Sołowow. Na liście zgłoszeń widnieje kilka aut klasy S1600. Być może za kierownicą Forda Focusa WRC wystartuje także Grzegorz Grzyb, jednak na razie informacja ta nie została potwierdzona przez rzeszowskiego kierowcę.

Początek imprezy rozpocznie się już w ten weekend, 3. grudnia (sobota) o godzinie 9:00. Koniec spotkania mistrzów zakończy przejazd przez ulicę Karową, która jak głosi przysłowie: „nie wybacza błędów”.

Czytaj także:

Bezpieczna Zima - Wywiad z Tomaszem Czopikiem, rajdowym Mistrzem Polski.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Nie masz dowodu i polisy OC? Nie dostaniesz mandatu
Już niedługo nie będziemy musieli wozić ze sobą dowodu rejestracyjnego i poświadczenia polisy OC. Po wielu zapowiedziach i obietnicach posłowie w końcu przegłosowali zmiany w prawie.

Zalando Zalando