mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 44 zabitych, prawie 1000 pijanych

44 zabitych, prawie 1000 pijanych

Za nami nieco tylko dłuższy świąteczny weekend. Jak zwykle w tych dniach na drogach panował wzmożony ruch, więcej też niż zwykle pojawiło się patroli drogowych. Niestety, nie obeszło się bez wypadków drogowych z ofiarami śmiertelnymi.

44 zabitych, prawie 1000 pijanych
Już w piątek w całej Polsce ruszyła akcja pod kryptonimem "Bezpieczny weekend". Wtedy właśnie przypadał czas największego natężenia ruchu, szczególnie przy trasach wylotowych z większych miast. Tysiące policjantów ruchu drogowego czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości i prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i to czy wszyscy w samochodach mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach.

W ciągu przedłużonego weekendu doszło w sumie do 301 wypadków, w których śmierć poniosły 44 osoby, a 408 zostało rannych. Z policyjnych statystyk wynika, że najczęstszymi przyczynami wypadków od lat są nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych przez kierujących i nieostrożne wchodzenie na jezdnię przed jadący pojazd przez pieszych. To co również jest bardzo niepokojące to fakt, że z 44 osób, które zginęły w wypadkach - 19 to piesi. Najprawdopodobniej, gdyby te osoby miały na sobie elementy odblaskowe, choć części z tych tragicznych w skutkach zdarzeń można by uniknąć.

Niestety nie obyło się także bez pijanych za kierownicą. W sumie funkcjonariusze zatrzymali w bożonarodzeniowy weekend 990 nietrzeźwych kierujących.

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Świeża kompilacja "dzwonów"

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

~walecdaras 2011-12-29

Tylko ciekawe ilu z tych kierowców poruszało się rowerami mniej czy wieej niż 50 %

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek? Jak przygotować samochód do jazdy w zimowy poranek?