mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 44 zabitych, prawie 1000 pijanych

44 zabitych, prawie 1000 pijanych

Za nami nieco tylko dłuższy świąteczny weekend. Jak zwykle w tych dniach na drogach panował wzmożony ruch, więcej też niż zwykle pojawiło się patroli drogowych. Niestety, nie obeszło się bez wypadków drogowych z ofiarami śmiertelnymi.

44 zabitych, prawie 1000 pijanych
Już w piątek w całej Polsce ruszyła akcja pod kryptonimem "Bezpieczny weekend". Wtedy właśnie przypadał czas największego natężenia ruchu, szczególnie przy trasach wylotowych z większych miast. Tysiące policjantów ruchu drogowego czuwało nad bezpieczeństwem podróżujących. Funkcjonariusze sprawdzali stan trzeźwości i prędkość, z jaką poruszali się kierowcy, stan techniczny pojazdów i to czy wszyscy w samochodach mają zapięte pasy bezpieczeństwa, a dzieci są przewożone w fotelikach.

W ciągu przedłużonego weekendu doszło w sumie do 301 wypadków, w których śmierć poniosły 44 osoby, a 408 zostało rannych. Z policyjnych statystyk wynika, że najczęstszymi przyczynami wypadków od lat są nadmierna prędkość, nieudzielenie pierwszeństwa przejazdu, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych przez kierujących i nieostrożne wchodzenie na jezdnię przed jadący pojazd przez pieszych. To co również jest bardzo niepokojące to fakt, że z 44 osób, które zginęły w wypadkach - 19 to piesi. Najprawdopodobniej, gdyby te osoby miały na sobie elementy odblaskowe, choć części z tych tragicznych w skutkach zdarzeń można by uniknąć.

Niestety nie obyło się także bez pijanych za kierownicą. W sumie funkcjonariusze zatrzymali w bożonarodzeniowy weekend 990 nietrzeźwych kierujących.

Podobne wiadomości:

Policja podsumowuje długi weekend

Policja podsumowuje długi weekend

Aktualności 2017-08-15

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z wideorejestratorami

Policja kupiła nieoznakowane motocykle z...

Aktualności 2017-06-13

Komentuj:

~walecdaras 2011-12-29

Tylko ciekawe ilu z tych kierowców poruszało się rowerami mniej czy wieej niż 50 %

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.