Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
Serwis redagowany przez: Auto motor i sport
mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 450 Mercedesów do Istambułu

450 Mercedesów do Istambułu

Przedstawiciele Działu Autobusów koncernu DaimlerChrysler i Zakładów Komunikacyjnych w Istambule IETT podpisali wczoraj kontrakt na dostawę 450 autobusów miejskich.

450 Mercedesów do Istambułu

Zamówienie obejmuje 350 autobusów solo i 100 autobusów przegubowych typu Mercedes-Benz Citaro, produkowanych w Mannheim. Wszystkie zakontraktowane autobusy mają być dostarczone do Turcji w ciągu bieżącego roku.

Po raz pierwszy w Turcji niskopodłogowe autobusy miejskie Citaro będą obsługiwać komunikację liniową. Zastąpią one dotychczasowe autobusy wysokopodłogowe i zapewnią pasażerom nowy standard przejazdów. Jesienią ubiegłego roku zjechał z taśmy dziesięciotysięczny egzemplarz z rodziny Mercedesa-Benz Citaro. W samym tylko roku 2004 sprzedano ponad 2,5 tys. autobusów Citaro.

Pasażerowie w Citaro powinni docenić przede wszystkim przyjazną im konstrukcję niskiej podłogi, wydajną klimatyzację oraz jasne i pogodne wnętrze pojazdu z dużą powierzchnią do stania. Citaro jest wyposażony w elektroniczny system hamowania EBS z hamulcami tarczowymi na wszystkich osiach oraz system ABS. Użytkownicy chwalą wydajne i oszczędne silniki, pojemność pojazdu oraz budowę ułatwiającą serwisowanie i czyszczenie.

Zakłady Komunikcyjne IETT w Istambule posiadają flotę ponad 2,5 tys. autobusów i przewożą każdego dnia 1,5 miliona pasażerów na 475 liniach. Przeciętnie z każdego autobusu korzysta dziennie 600 pasażerów.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Koniec produkcji elektrycznego Audi R8 e-tron!
Tylko rok trwała produkcja elektrycznej odmiany supersportowego samochodu Audi. Przez niską sprzedaż tego modelu, zostanie on odesłany do lamusa. Czy tak kończy się świetlana przyszłość dla supersportowych "elektryków"?
Rozpoznaj modele Skody i wygraj Rozpoznaj modele Skody i wygraj