mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 4,5 miliona Nissanów z Sunderland

4,5 miliona Nissanów z Sunderland

Po 20 latach od otwarcia, brytyjska fabryka umiejscowiona w Sunderland przekroczyła kolejny kamień milowy. 19 lutego z taśm produkcyjnych zjechał samochód z numerem 4.500.000. Tym wyjątkowym egzemplarzem okazał się Nissan Note w kolorze czerwonym z silnikiem 1,6l. Auto zostało zamówione przez jednego z brytyjskich klientów.

4,5 miliona Nissanów z Sunderland

Ten szczególny wynik dla japońskiego producenta zbiegł się jeszcze z innym rekordem. Nissan przez ostatnie dziewięć lat z rzędu był największym eksporterem samochodów w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo przez siedem lat był to największy producent samochodów w tym kraju. Wyniki opublikowane przez tamtejszy związek producentów i sprzedawców samochodów (SMMT) poinformowały, że w zeszłym roku japońska marka wypuściła ze swojej fabryki ponad 230 tysięcy egzemplarzy samochodów takich jak Micra, Primera, Almera oraz Note, które trafiły do 45 różnych krajów na całym świecie.

Łącznie w zeszłym roku zostało tam wyprodukowanych ponad 300 tysięcy egzemplarzy samochodów. Wyszło na to, że jedno na pięć aut montowanych w Wielkiej Brytanii pochodziło właśnie z fabryki w Sunderland. Trevor Mann, dyrektor zarządzający obiektem Nissana poinformował podczas konferencji prasowej, że czuje się dumny z tego, że fabryka ponownie otrzymała miano jednej z najlepszych na Wyspach Brytyjskich. Dodał też, że świadczy to wyraźnie o zaangażowaniu i ciężkiej pracy jaką na co dzień wykonują jej pracownicy i dostawcy.

Do końca tego roku produkcja w fabryce Nissana najprawdopodobniej zwiększy się do poziomu 370 tysięcy egzemplarzy rocznie. Stanie się tak za sprawą montowanego już modelu o nazwie Qashqai. Poza nim będą tam nadal produkowane takie auta jak Note, Primera oraz Micra C+C. Wśród aut schodzących z taśmy w zeszłym roku największe laury zbierał Nissan Note, który został uhonorowany przez kilka lokalnych magazynów tytułem najlepszego auta w segmencie mini MPV.

Czytaj także:

"Miejski wędrownik" za 68.500 złotych (2007-02-16)

Tajemnicza nowość Nissana (2007-02-14)

Nissan Navara króluje w segmencie (2007-01-30)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Note Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Note

Podobne wiadomości:

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane techniczne

Nowy Nissan Leaf już jest. Znamy dane...

Premiery 2017-09-14

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie zaparkuje

ProPILOT Park - Nissan Leaf automatycznie...

Technika 2017-07-06

Komentuj:

~verte 2007-02-21

Moze wreszcie sprzedaz nowych aut odbije sie od dna. Ludzie moze pojda po rozum do glowy i przestana kupowac w takich ilosciach jak przez ostatnie lata uzywane samochody.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.