mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 4,5 miliona Nissanów z Sunderland

4,5 miliona Nissanów z Sunderland

Po 20 latach od otwarcia, brytyjska fabryka umiejscowiona w Sunderland przekroczyła kolejny kamień milowy. 19 lutego z taśm produkcyjnych zjechał samochód z numerem 4.500.000. Tym wyjątkowym egzemplarzem okazał się Nissan Note w kolorze czerwonym z silnikiem 1,6l. Auto zostało zamówione przez jednego z brytyjskich klientów.

4,5 miliona Nissanów z Sunderland

Ten szczególny wynik dla japońskiego producenta zbiegł się jeszcze z innym rekordem. Nissan przez ostatnie dziewięć lat z rzędu był największym eksporterem samochodów w Wielkiej Brytanii. Dodatkowo przez siedem lat był to największy producent samochodów w tym kraju. Wyniki opublikowane przez tamtejszy związek producentów i sprzedawców samochodów (SMMT) poinformowały, że w zeszłym roku japońska marka wypuściła ze swojej fabryki ponad 230 tysięcy egzemplarzy samochodów takich jak Micra, Primera, Almera oraz Note, które trafiły do 45 różnych krajów na całym świecie.

Łącznie w zeszłym roku zostało tam wyprodukowanych ponad 300 tysięcy egzemplarzy samochodów. Wyszło na to, że jedno na pięć aut montowanych w Wielkiej Brytanii pochodziło właśnie z fabryki w Sunderland. Trevor Mann, dyrektor zarządzający obiektem Nissana poinformował podczas konferencji prasowej, że czuje się dumny z tego, że fabryka ponownie otrzymała miano jednej z najlepszych na Wyspach Brytyjskich. Dodał też, że świadczy to wyraźnie o zaangażowaniu i ciężkiej pracy jaką na co dzień wykonują jej pracownicy i dostawcy.

Do końca tego roku produkcja w fabryce Nissana najprawdopodobniej zwiększy się do poziomu 370 tysięcy egzemplarzy rocznie. Stanie się tak za sprawą montowanego już modelu o nazwie Qashqai. Poza nim będą tam nadal produkowane takie auta jak Note, Primera oraz Micra C+C. Wśród aut schodzących z taśmy w zeszłym roku największe laury zbierał Nissan Note, który został uhonorowany przez kilka lokalnych magazynów tytułem najlepszego auta w segmencie mini MPV.

Czytaj także:

"Miejski wędrownik" za 68.500 złotych (2007-02-16)

Tajemnicza nowość Nissana (2007-02-14)

Nissan Navara króluje w segmencie (2007-01-30)

Zobacz koniecznie: Wszystko o Nissan Note Wszystko o Nissan
Tematy w artykule: Nissan Nissan Note

Podobne wiadomości:

Nissan obniża ceny nowej Micry

Nissan obniża ceny nowej Micry

Aktualności 2017-09-27

Nissan 370Z przechodzi lifting

Nissan 370Z przechodzi lifting

Aktualności 2017-08-31

Komentuj:

~verte 2007-02-21

Moze wreszcie sprzedaz nowych aut odbije sie od dna. Ludzie moze pojda po rozum do glowy i przestana kupowac w takich ilosciach jak przez ostatnie lata uzywane samochody.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
ELEGANCKI I NOWOCZESNY
Nie jest już modnym crossoverem, ale przestronnym i komfortowym autem kompaktowym. Odświeżony Citroen C4 Cactus zachwyca na wiele sposobów.