mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 4,5 promila alkoholu u kierowcy TIR-a

4,5 promila alkoholu u kierowcy TIR-a

Jak czytamy na stronach internetowych Komendy Głównej Policji, funkcjonariusze z trzebnickiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który w stanie upojenia alkoholowego kierował ciężarówką. Przeprowadzone badanie wykazało u niego szokujący wynik, 4,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

4,5 promila alkoholu u kierowcy TIR-a
18 lipca br. po godzinie 16.00 policjanci otrzymali informację, że drogą krajową nr 5 w okolicy Trzebnicy jedzie samochód ciężarowy marki Renault i dziwnie zachowuje się na drodze. Funkcjonariusze natychmiast podjęli poszukiwania we wskazanym odcinku drogi. Zauważyli opisany samochód na parkingu w miejscowości Wysoki Kościół.

Podczas kontroli policjanci stwierdzili, że 34-letni kierowca ciężarówki jest kompletnie pijany. Wynik na alkomacie wskazywał ponad 4,5 promila alkoholu. Mężczyzna z rozbrajającą szczerością stwierdził, że zjechał przed chwilą na parking żeby się przespać, ponieważ jest pijany i nie ma siły dalej jechać.

Jak informuje dalej KGP z relacji świadków, którzy widzieli ciężarówkę wjeżdżającą na parking, wynika, że kierowca zachowywał się jakby robiło mu się słabo. Zatrzymany kierowca ciężarówki był w drodze z Opola do Poznania. Przewoził drewniane szpule na przewody.

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia, a samochód zabezpieczony. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Wypadków mniej, pijanych więcej 2006-07-18

Nietrzeźwi kierowcy - będą nowe kary 2006-06-19

"KGP: Portret nietrzeźwego kierowcy" 2006-04-20

Komentuj:

~pleban 2006-07-30

po małym piwku był pewniejszy ;-)

~marchewa 2006-07-20

nie, no jak zdarzają się takie gieroje, to ja się nie dziwię, ze i na stopwariatom.pl zdarzają wypowiedzi ludzi o takich poglądach jak ten wyżej..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
ŁATWIEJ NIŻ KIEDYKOLWIEK
Zastanawiałeś się kiedyś co zrobić, aby zakup nowego samochodu był mniej odczuwalny dla rodzinnego budżetu? Sprawdź nowego Citroëna C3 Aircross, który dostępny jest w nowoczesnej formie finansowania Citroën SimplyDrive.