mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 4,5 promila alkoholu u kierowcy TIR-a

4,5 promila alkoholu u kierowcy TIR-a

Jak czytamy na stronach internetowych Komendy Głównej Policji, funkcjonariusze z trzebnickiej drogówki zatrzymali mężczyznę, który w stanie upojenia alkoholowego kierował ciężarówką. Przeprowadzone badanie wykazało u niego szokujący wynik, 4,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

4,5 promila alkoholu u kierowcy TIR-a
18 lipca br. po godzinie 16.00 policjanci otrzymali informację, że drogą krajową nr 5 w okolicy Trzebnicy jedzie samochód ciężarowy marki Renault i dziwnie zachowuje się na drodze. Funkcjonariusze natychmiast podjęli poszukiwania we wskazanym odcinku drogi. Zauważyli opisany samochód na parkingu w miejscowości Wysoki Kościół.

Podczas kontroli policjanci stwierdzili, że 34-letni kierowca ciężarówki jest kompletnie pijany. Wynik na alkomacie wskazywał ponad 4,5 promila alkoholu. Mężczyzna z rozbrajającą szczerością stwierdził, że zjechał przed chwilą na parking żeby się przespać, ponieważ jest pijany i nie ma siły dalej jechać.

Jak informuje dalej KGP z relacji świadków, którzy widzieli ciężarówkę wjeżdżającą na parking, wynika, że kierowca zachowywał się jakby robiło mu się słabo. Zatrzymany kierowca ciężarówki był w drodze z Opola do Poznania. Przewoził drewniane szpule na przewody.

Mężczyzna został zatrzymany do wytrzeźwienia, a samochód zabezpieczony. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Czytaj także:

Wypadków mniej, pijanych więcej 2006-07-18

Nietrzeźwi kierowcy - będą nowe kary 2006-06-19

"KGP: Portret nietrzeźwego kierowcy" 2006-04-20

Komentuj:

~pleban 2006-07-30

po małym piwku był pewniejszy ;-)

~marchewa 2006-07-20

nie, no jak zdarzają się takie gieroje, to ja się nie dziwię, ze i na stopwariatom.pl zdarzają wypowiedzi ludzi o takich poglądach jak ten wyżej..

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Solaris wybuduje kolejny zakład
Solaris wybuduje kolejny zakład
Producent pojazdów komunikacji miejskiej z wielkopolskiego Bolechowa przygotowuje się do kolejnej inwestycji. Solaris Bus & Coach wybuduje piąty zakład produkcyjny. Spółka kupiła 8,3 ha w okolicach Środy Wielkopolskiej.