mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 47 śmiertelnych ofiar świątecznych wypadków

47 śmiertelnych ofiar świątecznych wypadków

W czasie czterech dni świątecznych (od piątku do poniedziałku) na polskich drogach doszło do 338 wypadków, w czasie których śmierć poniosło 47 osób, a 483 zostały ranne.

47 śmiertelnych ofiar świątecznych wypadków

W porównaniu do ubiegłorocznych Świąt Wielkanocnych ogólny bilans wypadków był nieznacznie lepszy (2006: 344), mniej było również rannych (515). Niestety w tym roku wypadki przyniosły więcej zabitych na drogach (w 2006 roku zginęły 34 osoby). Znacząco, bo aż o ponad 500 osób, poprawiła się za to statystyka liczby zatrzymanych nietrzeźwych kierujących. O ile w ubiegłym roku policja zatrzymała 1.993 osoby kierujące samochodem pod wpływem, to w tym roku takich osób było tylko 1.411.

Jak zwykle najtragiczniejsze były piątek i poniedziałek, kiedy to najwięcej osób wyjeżdżało i wracało do domów. W te dwa dni doszło odpowiednio do 102 i 98 wypadków oraz zginęły 15 i 14 osób. O dziwo, również w piątek policjanci zatrzymali najwięcej pijanych kierowców (432).

Według policji główną przyczyną wypadków w czasie tegoroczonych świąt było pogorszenie się pogody. Jak wiadomo, w niektórych regionach kraju padał nawet śnieg, a większość kierowców zdążyła już zmienić opony na letnie.

Jak zwykle, w Święta Wielkanocne na drogach pojawiła się większa liczba patroli drogowych, które kontrolowały przede wszystkim prędkość, trzeźwość kierowców oraz stan techniczny aut.

Komentuj:

~misio 2007-04-11

Najgorsze jest to ze najczesciej umieraja nie ci ktorzy maja w d... przepisy tylko osoby ktore pzrez przypadek znajduja sie w danym miejscu o zlej porze... NIkt nie pomysli nad tym ze lamiac przepisy moga odebrac komus bliska osobe..

~Jarek 2007-04-10

Polska - jeden świąteczny weekend - 47 ofiar śmiertelnych. Z drugiej strony - Irak - chyba już ze cztery lata - 23 ofiary śmiertelne (wśród Polaków). Pytanie retoryczne - gdzie jest bardziej niebezpiecznie, gdzie jest więcej terroryzmu? I to nie żadni ONI - to my sami, Polacy - Polakom, gotujemy ten los.

~ciekawski 2007-04-10

a ciekawe czemu policja nie karze keirowców, którzy trzymają się innym "na ogonie"? Na autostradzie przy maksymalnej dozwolonej predkości - 130km/h - w ciągu jednej sekundy przejeżdża się ok 40 metrów. Dlaczego tak mało ludzi o tym myśli? Czyżbyśmy byli narodem składającym się w większości z debili?

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Nowe Audi A6 - znamy polskie ceny
Importer niemieckiej marki opublikował właśnie cennik nowego Audi A6. Samochód będzie dostępny na początek w silnikiem benzynowym i wysokoprężnym. Cennik otwiera kwota 296 600 zł.