mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 4. Rajd LOTOS Baltic Cup

4. Rajd LOTOS Baltic Cup

25 i 26 lipca br w Gdańsku oraz na kaszubskich szutrowych drogach odbędzie się czwarty rajd LOTOS Cup. 75 załóg, w tym czołówka polskich kierowców rajdowych, będzie walczyło o punkty w Rajdowych Pucharze Polskiego Związku Motorowego. Organizatorem rajdu jest Sopockie Stowarzyszenie Sportowe oraz Automobilklub Orski. Sponsorem tytularnym jest Grupa LOTOS.

4. Rajd LOTOS Baltic Cup
"Wielkim atutem tego rajdu będzie fakt, że ma on charakter międzynarodowy, ścigają się w nim kierowcy nie tylko z  Polski. Do tego dochodzą ciekawe szutrowe trasy, z dużą ilością trudnych technicznie zakrętów" - powiedział Lesław Orski, organizator LOTOS Balic Cup. Do rajdu zgłosiło się 75 załóg, z czego dwie załogi ze Szwecji, po jednej z Litwy, Łotwy i Estonii. W klasie gości wystartuje 15 załóg, w tym zwycięzcy ostatniego Rajdu Polski (będącego eliminacją mistrzostw Europy) Michał i Grzegorz Bębenek w Mitsubishi Lancer.

Start honorowy rajdu zaplanowano na piątek, na godz. 16, na Długim Targu w Gdańsku. Potem reprezentacja kierowców uczestniczących w zawodach złoży kwiaty pod Pomnikiem Poległych Stoczniowców przed Stocznią Gdańską. Po uroczystej ceremonii zawodnicy udadzą się na stadion GKS Wybrzeże gdzie na torze żużlowym o godzinie 19 odbędzie się prolog zaliczany do klasyfikacji 4. Rajdu LOTOS Baltic Cup.

Prawdziwe emocje zaczną się w sobotę, 26 lipca, gdy zawodnicy wystartują do I etapu 4. Rajdu LOTOS Baltic Cup. Zwycięzców samochodowych zmagań kibice będą mogli przywitać ok. godz. 16, na mecie rajdu zlokalizowanej przy Długim Targu na gdańskiej starówce. Kaszubski rajd nie należy do łatwych. Odcinki specjalne to blisko 1/3 całej trasy a jazda po bardzo krętych drogach i często luźnej, śliskiej nawierzchni wymaga stałej koncentracji kierowców i pilotów. Podstawą rajdu jest więc nie tyle szybkość, co technika jazdy. Trasa czwartej edycji LOTOS Baltic Cup składa się z 6 odcinków specjalnych o łącznej długości 70,18 km, w tym jeden najdłuższy liczący 16,7 km, zaś długość całego rajdu to 246,46 km Trzy OS-y przejeżdżane będą dwukrotnie, na których prędkość przeciętna zwycięzców Zbigniewa Gabrysia i Artura Natkańca, jadących Mitsubishi Lancer Evo IX, w roku 2007 wyniosła 85 km/h.

Podobne wiadomości:

RSMP: Bogato na Rajdzie Rzeszowskim

RSMP: Bogato na Rajdzie Rzeszowskim

Aktualności 2010-07-28

Chuchała:

Chuchała: "Nauczyłem się kilku sztuczek"

Aktualności 2011-01-14

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Żółte znaki na drogach - o co chodzi?
Od kilku dni w północno-wschodniej Polsce pojawiły się nowe, żółte znaki na których możemy zobaczyć np. czołg. Na szczęście zwykli kierowcy nie muszą się nimi przejmować. Są to informacje przeznaczone dla wojskowych.