mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 4 miliony aut Renault rocznie

4 miliony aut Renault rocznie

Louis Schweitzer, prezes Renault, zapowiedział, iż do 2010 roku roczna sprzedaż aut koncernu (łącznie z Dacią) przekroczy 4 miliony egzemplarzy. W 2004 roku francuska firma sprzedała 2,5 mln aut.

Na tak znaczący wzrost sprzedaży złożyć się ma kilka czynników. Pierwszym jest wejście Renault na rynek hinduski i nawiązanie współpracy z firmą Mahindra & Mahindra. Indie należą obecnie do najszybciej rozwijających się państw na świecie. Jeśli dodać do tego drugą pod względem liczebności populację, to widać, iż rynek ten stwarza bardzo duże szanse, nie tylko dla Renault.

Najlepiej sprzedająca się marka na kontynencie europejskim wkrótce pojawi się także na najszybciej rozwijającym się rynku, czyli w Chinach. Obecnie trwają jeszcze rozmowy z firmą Dongfeng Automobile, która współpracuje już z partnerem Renault, firmą Nissan.

Trzecim czynnikiem, który może zdecydować o sukcesie koncernu, jest Dacia Logan. Model ten sukcesywnie wprowadzany jest do sprzedaży w krajach Europy Środkowo-Wschodniej oraz w niektórych państwach pozaeuropejskich. Bardzo dobre przyjęcie przyczyniło się do zainteresowania tym autem przez kraje Europy Zachodniej i wkrótce Logan zadebiutuje także na tym rynku. To wszystko spowodowało, iż zwiększone zostały plany sprzedażowe tego modelu z 700 tys. do 1 miliona w 2010 r.

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
MUSI BYĆ COOL
MUSI BYĆ COOL
Ten nowoczesny samochód miejski, dzięki nadmuchanej karoserii, nietypowym reflektorom, innowacyjnym panelom Airbump i dziesiątkom dostępnych wersji kolorystycznych sprawił, że kierowca wreszcie może wyrazić swoją osobowość.