mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 4 miliony opon RunOnFlat

4 miliony opon RunOnFlat

Grupa Goodyear Dunlop ma w tym tygodniu powody do radości i świętowania. Okazja jest całkiem poważna, bowiem została wyprodukowana czteromilionowa opona w technologii RunOnFlat.

4 miliony opon RunOnFlat

Oczywiście mowa jest tutaj jedynie o rynku europejskim. Wszystkie produkowane w tej części świata opony są robione w Niemczech. Marki Goodyear w fabryce mieszczącej się w Fulda, a Dunlop w fabrykach umieszczonych w mieście Hanau. Trzy czwarte z nich udało się wytworzyć w ciągu ostatnich dwóch lat. Produkcja została rozpoczęta w 2001 roku, lecz tylko niektóre z koncernów takie jak BMW, Ferrari, Land Rover, Maserati, Mercedes-Benz, Mini, Opel, zaczęły stosować je regularnie.

"Opony RunOnFlat zaczynają być rozpoznawane, dzięki korzyściom jakie przynoszą w kwestii bezpieczeństwa i wygody" powiedział Phillipe Degged, vice prezydent Goodyear w Europie. Dodał także, że badania, które zostały przeprowadzone dowiodły, iż ponad 70 procent europejskich kierowców nie była świadoma korzyści jakie może przynieść zastosowanie tej technologii. Przez ostatnie lata firma pracowała ciężko by ukazać rezultaty szerszej publiczności i wyniki te widać właśnie w ostatnich notowaniach.

Zdolne do przejechania 80 kilometrów po ich przebiciu, opony Goodyear/Dunlop RunOnFlats reprezentują więcej niż 55 procent europejskiego rynku runflatowego. Ich sprzedaż ciągle wzrasta, a grupa informuje, iż obecnie trwają prace nad około 150-cioma nowymi projektami, a włączeni do tego zostali niektórzy producenci samochodów.

Czytaj także:

"Bezpieczne i komfortowe RunOnFlat" (2005-08-16)

Komentuj:

Brak komentarzy! Wypowiedz się, jako pierwszy!

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Nowe Suzuki Jimny - pierwsze zdjęcia przed premierą
Suzuki przygotowuje w tym roku dwie ważne premiery, a jedną z nich jest zupełnie nowe Jimny. W sieci pojawiły się właśnie pierwsze zdjęcia tego modelu, a my znamy już pierwsze szczegóły na temat czwartej generacji.