mojeauto.pl > motogazeta > Aktualności > 4 powody dla których Ferrari nie wybrało Kubicy

4 powody dla których Ferrari nie wybrało Kubicy

Robert Kubica był przymierzany do bolidu Ferrari w miejsce kontuzjowanego Felipe Massy. Ostatecznie jednak czerwonym bolidem Ferrari pojedzie Giancarlo Fisichella, który z kilku powodów był lepszym wyborem niż Kubica.

4 powody dla których Ferrari nie wybrało Kubicy
Po pierwsze Giancarlo Fisichella jest Włochem, co jest ważne zwłaszcza dla kibiców, którzy traktują stajnie Ferrari jak dobro narodowe. Nie licząc epizodów Badoera i Lariniego ostatnim etatowym włoskim kierowcą Ferrari był Ivan Capelli w 1992 roku.

Inną przeszkodą był... wzrost Roberta Kubicy. Polak należy do najwyższych kierowców w stawce, a to niesie za sobą dodatkowe kilogramy. Przed każdym sezonem pojawia się problem odchudzającego się do granic możliwości Kubicy, który nie chce dodatkowo obciążać bolidu. Giancarlo Fisichella jest od Kubicy niższy o 12 centymetrów i lżejszy o 7 kilogramów.

Jednym z głównych powodów był też wiek, a co za tym idzie ambicja obu kierowców. 24-letni Kubica chce związać się z silnym zespołem na stałe, a nie na kilka wyścigów i z pewnością nie zgodzi się na rolę kierowcy testowego. 36-letni Fisichella powoli kończy swoją karierę i po powrocie Massy zostanie kierowcą testowym Ferrari, wykorzystując swoje bogate doświadczenie. W razie wypadku któregoś z kolegów zastąpi go znacznie lepiej niż Luca Badoer.

Kluczowa była też osoba Roba Smedleya. Inżynier Ferrari dobrze zna Fisichellę z czasów wspólnej pracy w teamie Jordan. Ta współpraca ma owocować punktami, które w tym sezonie pozwolą Ferrari wygrać z McLarenem walkę o 3. miejsce. Gdyby stawką był mistrzowski tytuł, wtedy więcej argumentów przemawiałoby na korzyść Kubicy.
Zobacz koniecznie: Wszystko o Ferrari
Tematy w artykule: Robert Kubica Ferrari kontrakt Giancarlo Fisichella

Podobne wiadomości:

70. urodziny marki Ferrari

70. urodziny marki Ferrari

Samochody luksusowe 2017-03-13

W 2017 roku mija 70 lat od momentu, kiedy Enzo Ferrari zbudował swój pierwszy drogowy samochód. 

Ferrari 599 GTB Fiorano – chińska edycja

auto motor i sport 0000-00-00

Komentuj:

aaa 2009-09-09

Ładnie i rzeczowo napisane. Bardzo przyjemnie się czytało. A dla Kubicy znajdzie się jeszcze team. Button był w jeszcze gorszej sytuacji kiedy Honda się wycofała, a teraz wielu zamieniło by się z nim bardzo chętnie.

ZOBACZ RÓWNIEŻ Zamknij
6 sprawdzonych patentów na zimę.
6 sprawdzonych patentów na zimę.
Zamarznięte szyby i czapa śniegu na dachu mogą być niebezpieczne dla Ciebie, otoczenia i Twojego portfela. Podpowiadamy, jak szybko odśnieżyć auto, a dzięki temu uniknąć 3 pkt. karnych i 500 zł mandatu, a przy okazji pospać nawet kwadrans dłużej.
Citroen C3 Aircross Citroen C3 Aircross